Церкву московського патріархату у Калуші пропонують передати військовим капеланам

Категорія: АкціїПереглядів: 1270

Калушанин Володимир Павлів, який є військовослужбовцем бройних сил України, разом з побратимами з Калуського району на своїй сторінці в соціальній мережі оприлюднив відеозвернення до Калуської громади та політичних діячів щодо майбутнього церкви московського патріархату у Калуші.

Військовослужбовці ЗСУ пропонують перетворити церкву «п’ятої колони» московського патріархату, яка є у Калуші, на гарнізонний районний храм і передати його військовим капеланам, «щоб відбувалися богослужіння,  які б молитвами захищали нас на передових позиціях», інформсують "Вікна".

«Іде війна. Всі ми, хто є на війні,  ми повернемося трошки іншими,  ніж туди йшли.  Нам потрібна буде і фізична, і психологічна реабілітація. А оскільки храм знаходиться в хорошому рекреаційному місці, було б дуже добре  якби він був храмом,  який би теж слугував місцем психологічної реабілітації нам усім. Ми повернемося з перемогою», — сказав Володимир Павлів у зверненні.  

 

Нагадаємо, 1 березня минулого року, фактично одразу після початку війни, представники Калуського Автомайдану на чолі зі своїм лідером, екс-депутатом Калуської міської ради Володимиром Павлівим навідалися до храму православної церкви московського патріархату у Калуші. Активісти перевірили приміщення церкви, але нічого підозрілого не знайшли, та висунули священнослужителям ультиматум: впродовж трьох днів вони мають розпочати процедуру переходу до Православної церви України. Однак вимогу церква не виконала. Натомість храм московської церкви зачинили.

 

5 березня минулого року Володимир Павлів на своїй сторінці у мережі Фейсбук оприлюднив відеозвернення представників громади Калуша і Калуського району до парафіян православної церкви московського патріархату, у якому він пояснив необхідність припинення діяльності московської церкви. Він нагадав, що церкву допомагав будувати російський «Лукойл». А російський бізнес контролюється ФСБ, — зазначив тоді активіст. Для вимушених переселенців чи бійців Збройних Сил України у церкві не було організовано жодної допомоги.

Також  5 березня 2022 року на офіційному сайті Калуської міської ради зареєстрували петицію «Про заборону діяльності Української Православної Церкви Московського Патріархату на території Калуської міської ОТГ». Автором петиції є Христина Бідонько. Петиція зібрала необхідну для розгляду владою кількість підписів (152). У відповіді йшлося про те, що міська рада підтримує заборону московської церви на території громади, однак заборона церкви не належить до її компетенції. Раніше Калуська міська рада затвердила Звернення до вірних православних парафіян московського патріархату щодо єднання з Помісною Православною Церквою України.

Як повідомляли "Вікна", депутати міської ради, не зважаючи на шалені дебати, у вересні 2002 року дали дозвіл на будівництво у місті православної церкви московського патріархату. Щоправда, з другої спроби і таємним голосуванням. А в квітні 2004 року віруючі разом зі своїм батюшкою встановили і освятили хрест під майбутню будову.

https://www.facebook.com/100001232916545/videos/2163959763812991/

ВІКНА 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.