Борець з Калуша виступить на Олімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро
На початку травня вітчизняні інформагенції з посиланням на сайт Міжнародної борцівської федерації розтиражували повідомлення про дискваліфікацію трьох українських атлетів, котрі здобули путівки на Олімпійські ігри в Ріо-де-Жанейро. В їх числі опинився 26-річний калушанин Андрій Квятковський.
В допінг-пробі спортсмена виявили незначну кількість мельдонію, препарату, який лише цього року внесли до списку заборонених. Це, до речі, перший випадок, коли прикарпатського спортсмена звинуватили у вживанні допінгу, пише "Західний кур'єр".
Згодом з’ясувалося, що мова йде не про дискваліфікацію, а лише про анулювання олімпійської ліцензії. Перевищення допустимих норм у Квятковського було незначним (0,13 одиниць замість 0,1), що ймовірно свідчило про давній «слід» мельдонію. До речі, достовірних даних про те, скільки препарат може залишатися в організмі немає. Водночас доведено, що він «вилазить» на допінг-пробах насамперед у тих спортсменів, котрі перед змаганнями зганяють вагу. А Квятковський належить саме до цієї категорії.
На початку року Андрій двічі виступав на турнірах у вазі до 70 кг. Зокрема, у березневому чемпіонаті Європи в Ризі, де фінішував восьмим. На європейському ліцензійному турнірі у Сербії (у квітні) калушанин боровся у вазі до 65 кг. Здобув «срібло», яке, власне, й відкрило йому дорогу на другі у кар’єрі олімпійські ігри. Чотири роки тому наш земляк виступав у Лондоні, де фінішував 13-м.
Національний олімпійський комітет і асоціація спортивної боротьби України зробили все, щоб відстояти своїх атлетів. Зрештою, минулого тижня надійшло повідомлення, що Андрію Квятковському і Оксані Гергель зі Львова міжнародна борцівська федерація таки повернула заслужені ліцензії.
Залишається сподіватися, що ця історія не надто вибила спортсменів з колії. Квятковський наприкінці червня виступав на турнірі у Вірменії (вага до 70 кг), посівши третю сходинку.
Нагадаємо, що саме Квятковський став першим прикарпатським спортсменом, який виборов путівку на Ігри-2016. Інші наші борці, а вони в останні роки задавали тон (згадаймо олімпійські медалі Гонтюка і Федоришина), просіятися крізь сито відбору не зуміли. Якщо, звісно, не зараховувати до числа прикарпатців 32-річного уродженця Долини борця греко-римського стилю Олександра Чернецького, який вже добрий десяток років репрезентує у консолідованому заліку Київ та Донеччину.
Окрім Квятковського, шанс виступити у Ріо мають ще тільки тріо наших легкоатлеток. Як ми вже повідомляли, олімпій-ські нормативи підкорилися Галині Облещук у штовханні ядра, Анастасії Ткачук у бігу на 800 м і «срібній» призерці Лондона спринтерці Христині Стуй (остання, щоправда, з середини минулого року офіційно відмовилася представляти Івано-Франківщину на спортивних змаганнях). Очікується, що склад збірної затвердять цього тижня.
Стуй, до слова, пропустила останні старти через травму, але тренери сподіваються, що до початку змагань у Ріо вона зможе відновити свої кондиції. Наразі немає остаточного вердикту національної федерації щодо Ткачук. Справа в тім, що в бігу на 800 метрів у нас «перебір»: на три олімпійські ліцензії претендують чотири спортсменки. І лише Облещук може не турбуватися за місце у складі.
Днями Облещук і Ткачук повернулися з чемпіонату Європи, що проходив в Амстердамі. Вікторія зуміла пробитися до півфіналу, завершивши виступи з 11-м результатом (2:01.91). А от Галина не подолала сито кваліфікації, зупинившись на позначці 16,30 м, хоч за кілька тижнів до цього на чемпіонаті України в Луцьку стала переможцем з результатом 17,84 м. Відтак наша землячка змушена була задовольнитися 16-м місцем.
Володимир ГОРОЩАК
Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.