«Бобер» з Орегону в Калуші | КАЛУШПРО

Категорія: СоціумПереглядів: 991

«Бобер» з Орегону в Калуші | КАЛУШПРО

До Калуша наприкінці травня приїхав волонтер Корпусу миру США, який наступні два роки буде розвивати громаду в місті, допомагатиме в написанні прооектів та впроваджуватиме інші цікаві ініціативи. Окрім роботи, американець налаштований активно відпочивати і власним прикладом популяризувати туризм в Україні. В інтерв'ю для читачів «КалушПРО» 33-річний Бреннан Пертцер трохи розповів про Америку, подорожі світом, своє українське коріння та очікування від волонтерства в Калуші.

«Бобри», «качки» та «качкодзьоби»

– Отже Бреннане, ти зі штату Орегон, а яка взагалі різниця між Орегоном та іншими штатами Америки?

– Що робить Орегон особливим? В Орегоні виготовляють отакі дерев'яні кухонні дошки для нарізання (показує узор на кришці свого Айфона). Також Орегон славиться лісами, у нас прекрасне узбережжя Тихого океану та найкращі в Америці виноградники. В нас відбуваються захоплюючі речі, тому я люблю Орегон і дуже радий, що це мій дім.

– Як пише Вікіпедія, символом Орегону є бобер. Він навіть зображений на одній зі сторін прапора штату (прапор Орегону – єдиний двосторонній прапор серед прапорів штатів США. – Авт.).

– Так, бобер. У нас в Америці навіть кожен університет має маскота – тварину чи символ, які є емблемами навчальних закладів і уособлюють їхній дух. Насправді в штаті Орегон є два головні університети. Моє рідне місто називається Корваліс і у ньому знаходиться університет. Так от, його символом є бобер. А маскотом іншого великого університету є качка. «Качки» та «бобри» є суперниками. В Орегоні люди так і запитують один одного – «ти качка чи бобер»? Є жителі штату, які підтримують обидва табори, то ми їх кличемо качкодзьобами, адже ця тварина нагадує бобра з качиною головою.

– Образи качки та бобра присутні і на емблемах ваших бейсбольних, футбольних та баскетбольних команд?

– Так, це правда. Між ними постійно тривають дуже запеклі протистояння. Я деякий час жив у Сан Дієго в Каліфорнії, тож є фаном місцевої бейсбольної команди.

– А який твій улюблений вид спорту?

– Бейсбол.

– В Орегоні у вас є місцеві бейсбольні команди...

– Так, це університетські команди. Команда Орегонського державного університету з Корвалісу вигравала чемпіонат США з бейсболу і була визнана кращою університетською командою в 2006 та 2007 роках. Також у столиці штату Орегон – Портленді є сильна футбольна команда (європейський футбол, в США – соккер. – Авт.). Вони цього сезону виграли Професійну футбольну лігу США та Канади. Та все ж найпопулярнішими видами спорту в США є бейсбол, баскетбол та американський футбол. Популярність європейського футболу зростає, але він і близько не такий поширений, як у Європі.

 

Видавець на Гаваях

– Та ж Вікіпедія пише, що в Орегоні є закон, який забороняє самому заправляти машину на заправці.

– Так, це дуже особливий закон. Є лише два штати в Америці, де це заборонено – Орегон та Нью-Джерсі. Ідея в тому, що тобі не потрібно виходити з машини. Та насправді ти в будь-якому випадку залишаєш машину, адже йдеш платити за бензин. Я думаю, що цей закон дозволяє забезпечити роботою певну кількість людей. Мій дядько працював на заправці, і це не найкраща робота.

– А чим ти займався до того, як став волонтером?

– Був журналістом.

– Ти вчився, щоб стати журналістом?

– Так, я вивчав журналістику та музику в університеті в Північній Каліфорнії. Жив та працював у восьми різних штатах, був видавцем газети на Гаваях на острові Молокаї, також у штатах Вашингтон, Орегон та Вермонт. Загалом я працював у семи-восьми газетах, деякі з них уже закрились. Чесно кажучи, журналістика – не дуже прибуткова професія. Я, звичайно, заробляв. Мені подобається писати, спілкуватися з людьми, а також надихати їх та підштовхувати до позитивних змін, але за це не платять (сміється). У Вашингтоні певний час був видавцем одразу трьох газет. Але компанія, в якій працював, змінила свої пріоритети, і я та ще немало людей залишились без роботи. Ситуа-ція, що склалася, мене не влаштовувала, і я вирішив повернутися до навчання в університеті й вивчати міжнародний розвиток. Зараз думаю працювати саме в цій сфері. І однією з найкращих можливостей для цього є волонтерство від Корпусу миру.

– До України ти відвідав немало країн. Ти бував там як турист чи в рамках програми міжнародного розвитку?

– По-різному було. Бувало відвідував різні організації, дивився, як вони працюють, і намагався зрозуміти, чому вони є більш чи менш успішними. Я не їхав туди, щоб взяти карту в руки і ходити визначними місцям, щоб зробити на їх фоні селфі. Ну і це теж, але головною моєю метою була взаємодія з людьми.

 

Європою на скутері, поїздом через Африку

– У скількох країнах ти побував?

– Десь в п'ятдесяти. В деяких проводив кілька днів чи тиждень, в деяких – кілька тижнів. В 2009 році я заощадив трохи грошей і відправився в Лондон. Там купив скутер марки Vespa і витратив шість тижнів, подорожуючи Англією, Францією, Італією та Балканами. Так добрався до Албанії, там продав скутер і полетів у США. Також кілька років тому я навчався в університеті в Норвегії. Звідти я подорожував в Латвію, Туреччину, потім в Грецію, Палестину та Йорданію. Також близько місяця провів на Шрі-Ланці. Звідти полетів в Африку, зокрема, в Кенію. Автобусами та поїздами я подорожував Кенією, Танзанією, Замбією, Ботсваною, Намібією та Південною Африкою.

– Їздив сам?

– Так. Але в дорозі зустрів багато нових знайомих.

– Скількома мовами ти розмовляєш?

– (Переходить на українську) Зараз я вивчаю українську. Також розмовляю норвезькою, італійською, ще трохи французькою, німецькою та іспанською.

– Де ти їх вивчав?

– Більшість завдяки програмі Rosetta Stone. Норвезьку я вивчав на курсах та працюючи в Норвегії таксистом.

«Коріння» зі Снятина

– Бреннане, чому для волонтерства ти вибрав Україну?

– Мені цікаво пожити в Східній Європі, а Україні потрібні волонтери. Також у мене є українське коріння.

– Коли ти про нього дізнався?

– Кілька років тому, мабуть в 2009-му. Частково моя родина по лінії батька походить зі Снятина.

– Хочеш зустрітися з нащадками твоїх родичів?

– Це буде прекрасно, якщо ми зможемо зустрітися і поговорити українською.

– Думаєш твої далекі родичі і досі там мешкають?

– Цього я не знаю.

– Чим ти будеш займатися в Калуші?

– Організації, які нас запрошують, складають список. Мене запросили ГО «Центр сприяння економічному розвитку Калущини» та Калуський бізнес-центр, в яких налагоджений зв'язок із місцевим управлінням економічного розвитку, чиновниками, що займаються туризмом, з Центром науково-технічної творчості для дітей, юнацтва та молоді, а також з музейно-виставковим центром. Це люди, з якими я хочу працювати першочергово. Спочатку я 2-3 місяці з ними порозмовляю, щоб зрозуміти, чого хочуть вони, потім поговорю з Галиною Когут (в.о. директора Калуського бізнес-центру) і вирішимо, чого досягти хочемо ми. Зараз у нас є чудова можливість реалізувати практично будь-яку ідею.

– Які перші враження від тижня, прожитого в Калуші?

– Чудове місто. Мені подобається прогулюватися площею, тут граються діти. Воно більш захоплююче, аніж я сподівався, і більш «живе», ніж моє рідне місто, де 54 тисячі жителів.

– Але у вас є університет.

– Так, університет – це класно.

– Скільки ти уже загалом в Україні?

– Три місяці (до прибуття в Калуш Бреннан, як і всі волонтери, вивчав українську неподалік Києва – Авт.). Зараз записую невідомі українські слова та слова англійською, які хочу сказати українською, і вивчаю їх переклад наступного дня.

– Бувають труднощі через мовний бар'єр?

– Так, незнання мови все ще затягує процес комунікації.

Ми ж, щоб не затягувати інтерв'ю, на цьому і попрощались. Бреннан поспішав на зустріч з другом, на яку він, власне, і запізнювався через нашу розмову.

Розмовляв

Андрій КОГУТ

КАЛУШ ФМ 0


Коментарів: 3

  • Калушанин (17:21 17/06/2016)
    Оцінка: +1 / -0 | [IP: 91.241.118.47]

    Черговий американський розвідник замаскований під волонтера(в даний момент)чи ще когось, що ніби щось робить і в той час ніхрєна не робить.

    • ББА (18:05 17/06/2016)
      Оцінка: +0 / -0 | [IP: 78.146.231.106]

      Напевне так і є . Ось Обама в кожному кацапському підїзді любить нагадити по повній , а ці напевне приїхали подивитись на підїзди і потім при

      • Анонім (06:21 18/06/2016)
        Оцінка: +0 / -0 | [IP: 46.211.3.169]

        Подвійний агент цей чортополох.

    Залиште свій коментар!

    Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

    Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

    (обов’язково)


    Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
    Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.