Активісти запропонували Калуській міській раді нові правила роботи
Проаналізувавши чинні нормативно-правові акти Галицької, Долинської, Івано-Франківської, Калуської, Коломийської, Косівської, Яремчанської міських рад та Івано-Франківської обласної ради, члени коаліції «Прозорі ради» сформували перелік рекомендацій та пропозицій щодо «нових правил» роботи згідно чинного законодавства та міжнародних практик. Під прицілом експертів були регламенти роботи місцевих рад та їхніх виконавчих комітетів, статути територіальних громад, окремі рішення рад та розпорядження голів.
Задля зменшення корупційних ризиків, гендерної нерівності в органах місцевого самоврядування, популяризації прозорості й відкритості місцевих рад громадські експерти запропонували привести регламенти роботи у відповідність до норм оновленого антикорупційного законодавства, повідомляють “Вікна” з посиланням на ”Прозорі ради”.
Рекомендовані норми, які експерти запропонували імплементувати, стосуються строків оприлюднення рішень та їх проектів на офіційних сайтах місцевих рад, спростити доступ громадян до сесій місцевих рад, засідань виконавчих комітетів чи постійних депутатських комісій, оприлюднення стенограм, ведення відео-трансляцій та відео-архівів сесій рад, звітування депутатів перед громадами тощо.
Не менш важливою є пропозиція оптимізувати кількість підписів членів територіальних громад, необхідних для місцевих ініціатив та громадських слухань, до кількості мешканців громад Івано-Франківської області.
Зокрема, значну увагу було зосереджено на питаннях гендерної рівності в місцевих радах. Більшості було запропоновано визначити уповноважену особу в раді, на яку будуть покладені функції контролю з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Також, рекомендовано розробити та прийняти рішення або розпорядчий документ, в якому будуть враховуватись принципи гендерної рівності під час формування кадрових резервів, розподілі посад членів виконавчого комітету, керівників структурних підрозділів виконавчого комітету та посад голів постійних депутатських комісій місцевої ради.
Станом на сьогодні, усі рекомендації отримані органами місцевого самоврядування, зареєстровані та направлені на розгляд та опрацювання.
Даний проект реалізовується в рамках п’ятирічного проекту “Об’єднюймося заради реформ” (UNITER), що фінансується Агенцією з міжнародного розвитку США (USAID) та виконується міжнародною організаією Pact, Inc. в Україні.
ВІКНА 0
Залиште свій коментар!
Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Коментарів: 12
Чого ж ви, добродії, ховаєтесь за "Анонімними ніками"? Я безпосередньо кілька місяців опрацьовував весь масив інформації і готував ці реком
щось ананіц розчірікався . напевне куйло підкинуло пару копійок і тепер ананіц рве дупу на колорадки ради цієї подачки .
тебе керони вже випустили на випас ?
та ти взагалі уже від рук відбився - навіть не памятаєш з якої руки годуєшся . а куйло уже для тебе не святоша ?