А РАПТОМ – БЛЕКАУТ?

Категорія: ВладаПереглядів: 1046

Війна у наше звичне життя внесла багато змін. Українці у всій повноті відчули наслідки руйнації великої кількості об’єктів енергетичної інфраструктури і вимушені пристосовуватися до нових реалій з перебоями в постачанні електроенергії. Однак, може статися й так, що і наша громада тривалий час залишитися без світла.

ЩО РОБИТИ В ТАКІЙ СИТУАЦІЇ? ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ ДО МОЖЛИВОГО БЛЕКАУТУ ТА ЯК ДІЯТИ, КОЛИ ВЖЕ ВІН НАСТУПИВ?

Про це  піде мова далі.

Насамперед треба зазначити, що всі комунальні служби критичної інфраструктури мають чіткі алгоритми дій на випадок блекауту, щоб забезпечити найважливіші потреби для наших мешканців. І в разі тривалої відсутності світла подаватиметься тепло від котелень, постачатиметься вода. Визначені відповідальні, хто і як має сповістити людей про настання блекауту  (через гучномовці, через управляючі компанії, керівників ОСББ).

 Де можна першочергово отримати допомогу в разі блекауту?

 Для цього у місті розгорнуто Пункти незламності – спеціально облаштовані пункти обігрівання, які під час блекауту працюватимуть режимі 24/7, тобто цілодобово.  Тут можна буде зігрітися, скористатися доступом до інтернету, зарядити гаджети, випити гарячого чаю.

Кожен такий пункт оснащений аптечками та місцями для мам з дітьми. Тут завжди буде запас питної води.

Де шукати Пункти незламності?

 - Манеж дитячо-юнацької спортивної школи на вул. Франка, 8а;

- Ліцей № 1 на вул. Франка, 6;-   Ліцей № 3 на вул. Дзвонарській, 4;-   Фаховий коледж культури і мистецтв на вул. Ковжуна, 44;-   Палац культури «Мінерал» на вул. Чорновола, 20.

- Палац культури «Юність» на вул. Тихого, 6.

- Стаціонарний пункт ДСНС вул. Пушкіна (на площі біля «Приватбанку»Підморгую

- Церква «Благодать» вул. Грушевського, 25.

А також пункти незламності розгорнуто на базі об'єктів відповідального бізнесу, місця їх розміщення можна переглянути за посиланням: https://nezlamnist.gov.ua/#map

Як залишатися на зв'язку?

Як ми вже встигли впевнитися, разом із світлом зникає й мобільний зв'язок. Запам’ятайте кілька слушних порад:

Якщо зв'язок вашого оператора зникне, ви можете підключатися до мережі інших операторів. Для цього зайдіть у "Налаштування", оберіть розділ "SIM-картки", "мобільні мережі" або "Стільниковий зв'язок", оберіть опцію "Мобільна мережа", "Підключення" або "Обрати мережу" та вимкніть автоматичний режим.

На екрані з'явиться перелік доступних мереж — ви можете змінити на одну з мереж списку.

 Домовтесь заздалегідь із близькими, де ви зустрінетесь у випадку форс-мажору.

Обов'язково поясніть дітям план дій. Визначтесь, куди ви й діти маєте йти у випадку такої ситуації, або домовтеся, якщо дитина буде в цей момент у школі або на додаткових заняттях, що ви, за першої можливості, відразу заберете її. Слідкуйте, щоб на мобільному рахунку завжди були кошти, адже буде неприємно, якщо зв'язок все ж буде, але ви не зможете ні з ким зв'язатись. Запасіться повербанками та тримайте їх завжди зарядженими. Бажано, щоб батарея телефону не розряджалася сильніше, ніж 25%, у іншому випадку шукайте можливість зарядити мобільний.  У разі неможливості додзвонитися за телефоном 103 ВАЖЛИВО зберегти номери телефонів для виклику бригад екстреної медичної допомоги.

 

Жителі Прикарпаття можуть звертатися за номерами телефонів (безкоштовно з усіх операторів звʼязку):

 0342-79-15-30,

067-344-02-72,

050-329-37-68,

067-344-85-74.

  Якщо ви не змогли викликати бригаду лікарів за вказаними номерами телефонів, то можна ще зателефонувати за резервними номерами мобільного звʼязку:

050-347-59-69,

067-343-32-05,

095-271-76-95.

Окрім того, існує можливість виклику бригади екстреної медичної допомоги за допомогою месенджера WhatsApp, Viber ta Telegram на номер 067-344-02-55. 

Які ризики створює блекаут на тлі низьких температур для систем опалення, водопостачання і каналізації та як уникнути катастрофічних наслідків?

Якщо своєчасно не злити воду, труби та батареї замерзнуть, будуть пошкоджені, і систему водопостачання і водовідведення доведеться будувати заново. 

 Злив системи водопостачання і теплопостачання має здійснювати керівна компанія, яка обслуговує будинок, або сантехнік ОСББ.

Рішення про злив води із систем повинен ухвалювати керівник будинком, але сигнал має надійти від теплопостачальних організацій або від органів влади, які володіють інформацією про тривалість перерви енергопостачання.

Чи варто мати запас продуктів?

-  Так, звісно. Потурбуйтеся, щоб у вас була їжа на 3-5 днів, на випадок, якщо не буде можливості готувати.

-  Якщо у вас є тварини, потурбуйтесь, щоб вдома завжди був запас корму для них.

Чи варто мати запас води?

Запас води має бути на 3-5 днів. Враховуйте, що на кожного члена сім'ї треба 2 літри води на день, плюс потрібна вода для кип'ятіння та технічна. Треба знати, що централізовано вода буде подаватися в житлові будинки до 5 включно поверху за графіком з 7:00 до 11:00 та з 17:00 до 21:00. Мешканці міста зможуть поповнити запас води зі встановлених гідрантів, які будуть відкриті протягом світлового дня. Місце розташування гідрантів зазначено на карті, що додається. Також буде організовано підвіз питної води (площа Героїв та район «п’ятачка».

Може знадобитися й аптечка

Підготуйте аптечку для першої домедичної допомоги заздалегідь та намагайтеся, аби вона була завжди десь поряд. Якщо у вас або у ваших близьких є хвороби, які вимагають постійного прийому конкретних ліків, на всяк випадок запасіться ними, адже шукати потрібні препарати у форс-мажорних ситуаціях буде непросто.

Теплі речі

Складіть теплі речі та ковдри в одному місці. Також ідеально підійдуть речі для туризму: одяг, спальні мішки тощо. Якщо довго не буде опалення та електроенергії вони допоможуть вам зігрітися та відносно комфортно перечекати цей час.

Документи

Тривожну валізку ніхто не відміняв. Складіть усі необхідні документи в один рюкзак чи сумку, яку ви зможете взяти, якщо доведеться швидко зібратися й поїхати, наприклад, до родичів.

Гроші

Потурбуйтеся, аби в домі завжди була готівка. Адже після вимкнення електроенергії банкомати теж перестають працювати і зняти потрібну суму може стати справжньою проблемою. Також можете роздрукувати карту відділень і банкоматів, які працюють у період відключення.

Потрібні дрібниці

В умовах блекауту вам можуть знадобитися й інші не менш важливі дрібнички. Потурбуйтесь, щоб у вас вдома були:

ліхтарики; лампи на батарейках (гірлянди на батарейках) № сірники; свічки; радіо на батарейках; батарейки; термоси.

 

І пам'ятайте: усе погане колись закінчиться.

Потурбуйтесь про власну безпеку та комфорт і вірте в краще.

 

 

 

Калуська міська рада 1


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.