Китай інвестує 1 млрд. дол. в будівництво заводу калійних добрив у Калуші
В Києві у середу, 20 квітня, на засіданні українсько-китайської комісії може бути підписано угоду про будівництво за рахунок Китаю заводу з виробництва калійних добрив. Про це пише газета РБК daily.
Підприємство можуть побудувати в західноукраїнському місті Калуш. Аналітики бачать в цьому спробу китайської сторони збити ціну на постачання калію з Росії та Білорусії.
Намір Китаю побудувати завод з виробництва калійних добрив на території України було озвучено п'ять років тому. У цьому році справа дійшла до організації міжурядової комісії, засідання якої відбудеться 20 квітня в Києві. За словами Михайла Вишиванюка, губернатора Івано-Франківської області, в якій планується організувати виробництво, безпосередньо в рамках цього засідання сторони планують підписати угоду про будівництво заводу.
Інвестиції Китаю в будівництво калійного заводу в Калуші Івано-Франківської області повинні скласти близько 1 млрд дол.
Заява Китаю про будівництво калійного виробництва може носити спекулятивний характер. Раніше спробу збити ціну зробила Індія, заявивши, що має достатньо запасів калійних добрив. "Китайці слідом за Індією просто хочуть знизити ціну. Зараз вони як раз в процесі переговорів з "Уралкалій" і невдовзі мають переукласти контракт на поставку. Це нормальна позиція покупця, але такого роду заяви досить необгрунтовані - калію все одно мало не буває, це дуже цінне добриво", - коментує заступник керівника відділу інвестаналіз ДК "Алор" Дмитро Лютягін.
Представники "Уралкалія" китайсько-українську заяву коментувати відмовилися, але дали зрозуміти, що конкуренції в будь-якому випадку не злякаються, особливо якщо об'єднаються з "сильвінітом".
Нагадаємо, Антимонопольний комітет України (АМКУ) 15 квітня схвалив передбачуване приєднання ВАТ "Сільвініт" до ВАТ "Уралкалій". До цього, 20 грудня 2010 р. Рада директорів "Уралкалія" і "Сільвініта" оголосили про передбачуване злиття. Це об'єднання буде здійснено шляхом придбання 1 млн 565 тис. 151 звичайної акції "Сільвініта", що становить близько 20% розміщених звичайних акцій компанії, за ціною 894,5 дол за папір на загальну суму 1,4 млрд дол.зько 20% розміщених звичайних акцій компанії, за ціною 894,5 дол за папір на загальну суму 1,4 млрд дол.
Залиште свій коментар!
Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Коментарів: 3
якщо з Білорусі то не ЕКСПОРТУЄ а ІМПОРТУЄ! Експортують В а не З
Ну так. Але то матеріал УНІАН.
Я подав все без коректування.
Поміняв статтю. Питання "еспорт чи імпорт" відпало саме собою