Жителі двох калуських багатоповерхівок тиждень живуть майже без світла і тепла

Категорія: Інфраструктура -> Комунальні господарстваПереглядів: 643

До редакції «Вікон» звернулися мешканці багатоквартирних житлових будинків на вулиці Хмельницького, 15 і 19. Річ у тім, що люди змушені сидіти без світла не лише у години планових чи екстрених вимкнень, а значно довше.

Вони пов’язують це з тим, що два будинки живляться від одного кабелю, навантаження на мережу зросло, оскільки до 19-го будинку також приєднані павільйони, які розташовані перед будинком. Мешканці мали проблеми зі світлом і до війни — у будинках регулярно "вибивало" електропостачання. А з початком планових відключень ситуація стала нестерпною: години подачі електроенергії обмежені, відтак люди їх намагаються максимально використати — включають опалення, інші побутові електроприлади, відтак за 10-15 хвилин світло "вибиває".

Тож жителі двох будинків добами перебувають без світла та без тепла, оскільки прогріти квартири не встигають.

26 листопада було зареєстровано скаргу на ім’я міського голови Калуської громади Андрія Найди від мешканців будинку на вул. Хмельницького, 15, яку підписали жителі більшості квартир (понад 50).

 

«Майже 10 років ми маємо перебої з електропостачанням до нашого будинку. Всі наші попередні звернення з даного приводу постійно ігноруються, що призвело до постійної відсутності електроенергії в нашому будинку в умовах воєнного стану при аварійних відключеннях по так званих розкладах, що змусило нас звернутися з даного приводу до Вас. Вимагаємо якнайшвидше відреагувати на цю ситуацію внаслідок якої ми без світла з 22.11.2022», — пишуть мешканці міському голові.

Станом на 29 листопада відповідь на це звернення не отримали.

29 листопада мешканці двох будинків також звернулися до управляючої компанії «М-Монтаж», яка обслуговує їхні будинки. Тут вони отримали усне роз’яснення, що до електричного кабелю, який йде до будинків, управитель не має жодного відношення — це сфера відповідальності Калуського РЕМу (однак все ж люди  подали і письмове звернення, щоб отримати офіційну відповідь з цього приводу). Також мешканців запевнили, що вже цього дня енергетики приступають до роботи: електроживлення двох будинків роз’єднають і таким чином багаторічна проблема буде вирішена.

Як повідомила «Вікнам» заступниця начальника ТОВ «М-Монтаж» Наталія Стасюк, управляюча компанія обслуговує будинки на вул. Б. Хмельницького, 15 і 19 з 2018 року. Ще 20-30 років тому жителі укладали договори на 1,2 кВт (саме на таку потужність були розраховані мережі), а зараз договори укладають на 3 чи 5 кВт, люди використовують потужні електроприлади, переходять на електроопалення тощо, а мережі ніхто не міняв. Загалом, компанія «М-Монтаж» обслуговує найстаріший житловий фонд Калуша, будинкові мереж часто зношені, тож світло часто вибиває і в інших будинках. Щодо проблеми на вул. Хмельницького, 15 і 19, то за словами Наталії Стасюк, управляюча компанія у 2021 році вже зверталася з листом у Калуський РЕМ щодо необхідності заміни мереж через часте вибивання світла.

Богдана ТИМЧИШИН, журналістка

Олександр ЗАЛІСЬКИЙ, оператор

ВІКНА 2


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.