Вже не газові, а твердопаливні. У Калуші планують будівництво модульних котелень

Категорія: ІнфраструктураПереглядів: 768

26 січня Калуська міська рада прийняла три рішення, якими надала дозвіл на розроблення детального плану території для будівництва модульних котелень.

У Калуші котельні планують побудувати в районі вул. Тихого, 6 (поблизу ПК «Юність» і четвертого ліцею), вул. Хмельницького, 18 (поблизу сьомого ліцею) та на вул. Хіміків, 18 (поблизу п’ятого ліцею). Окрім того, було прийнято ще два рішення про реконструкцію теплопунктів під модульні котельні: в районі вул. Литвина, 4 (поблизу шостої школи та ДЮСШ «Сокіл»Підморгую та Пушкіна, 4 (поблизу десятого ліцею та дитячого садка «Росинка»Підморгую.

«Передбачається, що в майбутньому зазначені об’єкти, які працюватимуть на твердому паливі, забезпечуватимуть теплом комунальні установи, в основному — заклади освіти. Кожне рішення, яке прийняте сьогодні, є важливим і спрямоване на розвиток громади», — прокоментував рішення міської ради на своїй сторінці в соціальній мережі міський голова Калуської громади Андрій Найда.

Між тим будівництво котелень для бюджетних закладів, які опалюються від Калуської ТЕЦ, означає, що міська рада не надіється на централізоване опалення від теплоелектроцентралі. Про це говорили минулого року під час формування бюджету громади на 2023 рік. Зокрема у бюджеті не заклали дохід від Калуської ТЕЦ за екологічним податком. Також йшлося про те, що це опалювальний сезон від ТЕЦ є останнім, тож з вільного залишку бюджету попереднього року потрібно буде виділити близько 60 млн гривень для будівництва модульних котелень і приблизно 30 млн гривень — на виплату допомоги калушанам, квартири яких опалюються від ТЕЦ.

Нагадаємо, над повною відмовою від центрального опалення у Калуші активно працюють понад рік. Зокрема, наприкінці 2021 і на початку 2022 року Калуська міська рада затвердила два десятки  рішень, якими надала дозволи на розроблення проєктів детального планування території для будівництва модульних газових котелень на територіях восьми Калуських  ліцеїв, восьми закладів дошкільної освіти, палаців культури «Юність » і «Мінерал», музичної школи на вул. Коновальця і басейну «Посейдон».  Тепер від таких планів відмовилися. Для опалення бюджетних закладів вже планують ставити меншу кількість котелень, але вже на твердому паливі.

Як пояснив у коментарі «Вікнам» заступник міського голови Богдан Білецький, розраховують, що для будівництва твердопаливних котелень вдасться залучити інвестора, який принаймні частково профінансує цей проєкт. Окрім того, і самі твердопаливні котельні, і вартість опалення вийдуть суттєво дешевшими для бюджету ніж якби котельні були газовими.  Мінусом є вплив таких котелень на довкілля, адже вони будуть встановлені та територіях житлової забудови. Тут все залежатиме від палива, яке будуть використовувати. За словами Богдана Білецького, такі котельні працюють в Івано-Франківську й особливих нарікань з боку мешканців немає.

ВІКНА 1


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.