Від стихійної забудови Калуш постраждав мінімально — Роман Кузик

Категорія: ІнфраструктураПереглядів: 1033

Генеральний план будь-якого населеного пункту є детальною стратегією його розвитку на найближчих 15-20 років. Згідно із Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності", генплан — це містобудівна документація, яка визначає принципові рішення щодо розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту.

 

Генплан включає все: зелені зони, транспортні шляхи, відпочинкові зони, комунальну сферу, житлові мікрорайони, усю інфраструктуру. Цей документ значно спрощує роботу влади, проте, встановлює і певні рамки у таких сферах, як, наприклад, продаж земельних ділянок та будівництво.

Втім, за десятиліття поки старий Генплан не враховувався, а нового не було, бо не виділяли грошей. Законодавство було досить ліберальним до забудовників в українських містах, в тому числі і в Калуші. Будували, як і якому заманеться: багатоповерхівки та магазини на місці скверів і парків, споруди — в межах червоних ліній, де теоретично мала б бути збережена можливість розширення проїжджої частини тощо. Не оминула така умовно стихійна забудова і Калуш. Але, як твердить головний архітектор Калуша Роман Кузик, Калуш такі процеси зачепили мінімально. З’явилися кілька будинків у дворах, капітальні споруди на зупинках, але у більшості, наприклад, зелені зони у Калуші збережені. Це пов’язано зокрема і з тим, що Калуш уникнув будівельного буму, як, наприклад, це відбулося в сусідньому Івано-Франківську.

Останнім часом у Калуші виносять на громадське обговорення проекти детального планування окремих територій – для нового будівництва, зміни цільового використання, реконструкції, розширення комерційних об’єктів тощо. Їх на офіційному сайті міста близько двох десятків. Можливо,принаймні, на цьому етапі варто дочекатися нового Генплану? За словами Романа Кузика, усі ПДП, які вже затверджені міською радою чи винесені на обговорення, стосуються локальних питань, в основному — приватних об’єктів і на приватних земельних ділянках. Тож, на Генплан у глобальному сенсі подібні рішення не впливатимуть.

ВІКНА 0


Коментарів: 5

  • Цинічний небандерівець (06:53 20/03/2018)
    Оцінка: +3 / -0 | [IP: 91.241.97.101]

    crazyне постраждав бо практично не велась будова))))

  • Анонім (09:56 20/03/2018)
    Оцінка: +7 / -0 | [IP: 176.121.10.44]

    ну то таке, калуш просто депресивна малоцікава дира, того і "стихійної забудови" тут нема.

    • ББА (18:17 20/03/2018)
      Оцінка: +0 / -4 | [IP: 2.221.198.110]

      ти дивись . а навіщо же ти сидиш в тій дирі ? тебе чекають багаті і щісливі провалля сонячних магаданів і сургутів ! crazy

      • Роман (09:55 21/03/2018)
        Оцінка: +2 / -0 | [IP: 91.241.118.246]

        Бот, ти платівку плануєш змінювати чи ні?; Скільки можна про Магадан говорити вже!????

      • Анонім (11:16 21/03/2018)
        Оцінка: +2 / -0 | [IP: 217.147.169.75]

        ги, а звідки таке впевнене переконання про "сидиш в дирі"?? по собі судиш, псевдоанглійський з посьолка компутещик, хі, хі??

    Залиште свій коментар!

    Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

    Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

    (обов’язково)


    Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
    Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.