“В Україні дозволять виготовлення порнографії?”, — у Верховній Раді зареєстрували відповідний законопроєкт - Інформатор Калуш

Категорія: ВладаПереглядів: 209

Народний депутат Ярослав Желєзняк повідомив про реєстрацію законопроєкту, котрий має на меті декриміналізувати порно.

Повідомляє Інформатор, посилаючись на нардепа Ярослава Железняка.

У законопроєкті йдеться про поправки до 301 статті Кримінального кодексу України. Тепер кримінальна відповідальність передбачається за наступні правопорушення:

  • порно без згоди (порнопомста, deep fake);
  • екстремальне порно (насильництво, зоо-, некрофілія);
  • порно з дітьми й для дітей;

За останнє правопорушення у новій поправці посилили покарання. Також у новій редакції хочуть виключити 302 статтю Кримінального кодексу України: “Створення або утримання місць розпусти і звідництво”.

“Прибираємо, щоб фантазія правоохоронців не генерувала по 1000+ справ на рік. Аби не було спокуси маніпулювати: сутенерство, втягнення в проституцію та торгівля людьми теж лишаються кримінальними злочинами (це окремі статті)”, — ділиться нардеп.

У пояснювальній записці автори посилаються на кейс судової справи у Полтавській області. Вона відправила чоловіку через Telegram свої інтимні відео та в результаті отримала штраф у 34 тисячі гривень. Зазначають, що це такий не поодинокий випадок. За 2022 рік було зареєстровано 785 правопорушень, за 704 вручено повідомлення про підозру, 667 проваджень направлено до суду з обвинувальним актом, 112 справ закрито за відсутності належних підстав та/або доказів.

Додають, що чинна редакція:

  • криміналізує діяння, які не містять суспільної небезпеки (тобто їх чинення не несе навмисної свідомої шкоди і загрози іншим особам);
  • не містить спеціальних заборон щодо розповсюдження порнографії без згоди особи, яка у ній зображена, чи щодо екстремальної порнографії (зображення насильницьких дій, статевих актів з твариною чи некрофілії).

Нардеп запрошує колег підписати законопроєкт до ранку п’ятниці:

“Давайте все ж таки розвантажимо правоохоронні органи від “контрольних закупівель” у вебкам-моделей. Маємо для них купу інших амбітних задач навіть в рамках розслідувань нашої ТСК”.

Над текстом працювали правоохоронці, громадські організації та держоргани.

Олег Кіндрацький

ІНФОРМАТОР 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.