В новому притулку для вимушених переселенців в Калуші оселяться 45 людей

Категорія: СоціумПереглядів: 800

Основним партнером міської влади у підготовці прихистку є благодійний фонд «Move Ukraine», з яким співпрацюють від червня минулого року.

Як повідомила в ефірі Калуського міського телебачення головна спеціалістка загального відділу виконкому Калуської міськради Мар’яна Думенко, в прихистку для вимушених переселенців в Калуші ремонтні роботи здебільшого завершені. Зокрема, тут вже приступили до фасадних робіт (завдяки підтримці Міжнародної організації з міграції), які триватимуть впродовж наступного місця. За словами Мар’яни Думенко, у притулок вже завозять меблі, готують шафи та тумби, умови планують для кожної сім’ї. У притулку — блочна система, на 2-3 кімнати є окремий санвузол.

Днями прихисток поповнився необхідними речами для проживання: Міжнародна організація з міграції надала 45 металевих ліжок, матраців та комплектів постільної білизни, ковдр, подушок, рушників, 6 твердопаливних печей, 2 електрообігрівачі, 4 електроплити, 2 холодильники, 7 електрочайників,— інформує міська рада.

Основним партнером міської влади у підготовці прихистку є благодійний фонд «Move Ukraine», з яким співпрацюють від червня минулого року. Причому метою донорів є не лише створення умов для проживання вимушених переселенців, а й допомога у працевлаштуванні, зокрема, створення для них бізнесу. Як повідомила Мар’яна Думенко, наступний об’єкт для ремонту планують на території села, яке входить у громаду, — під соціальну швейну майстерню.

Притулок для вимушених переселенців у Калуші розташований на вулиці Коцюбинського (раніше тут був один з корпусів школи-інтернату), його ремонт фінансує благодійний фонд «Move Ukraine», який залучає пожертви закордонних благодійників. Саме цей благодійний фонд за гроші, які пожертвував швейцарський благодійник Ян Лундін, облаштував прилисток для вимушених переселенців у селі Мостище Калуської громади. Нагадаємо, його відкриття відбулося у листопаді минулого року, цей притулок розрахований на проживання 29 людей, інформують "Вікна".

Два місяці тому, наприкінці грудня, минулого року Калуська міська рада затвердила Меморандум про взаєморозуміння між Калуською міською радою та Благодійною організацією «Благодійний Фонд Move Ukraine». Він передбачає об’єднання зусиль обох сторін для здійснення заходів «направлених на покращення умов проживання та адаптацію внутрішньо переміщених осіб, а саме спрямованих на створення належних санітарно-гігієнічних умов у центрі перебування внутрішньо переміщених осіб у Калуській міській територіальній громаді — приміщення для тимчасового розміщення внутрішньо переміщених або евакуйованих осіб (притулок) за адресою: м. Калуш, вул. Коцюбинського».

«Сторони дійшли згоди про координацію зусиль, спрямованих на виконання заходів з облаштування та вдосконалення внутрішніх інженерних мереж, санітарно-гігієнічних кімнат, приміщень для приготування їжі, надання  необхідних меблів та інших речей, для створення комфортного проживання, шляхом надання відповідного обладнання та проведенням відповідних робіт.

Сторони визнають важливість координації задля того, щоб діяльність Сторін не накладалася одна на одну, та усі Сторони ефективно використовували наявні ресурси для вирішення питань з належним облаштуванням житла для внутрішньо переміщених осіб, постраждалих внаслідок військової агресії, у Калуській міській територіальній громаді», — також зазначено у Меморандумі.

Зокрема частину видатків на облаштування притулку у Калуші забезпечили з міського бюджету. Так, у жовтні минулого року управління комунальної власності Калуської міської ради укладало договір на поточний ремонт системи опалення та водопостачання для підготовки до опалювального сезону приміщення на вул. Коцюбинського  на майже 374 тис. гривень, а наприкінці грудня — договір на заміну зовнішнього електричного вводу в приміщення на суму понад 209 тис. гривень.

Як повідомив «Вікнам» начальник управління комунальної власності Олександр Челядин, у притулку на вул. Коцюбинського залишилося виконати два етапи робіт: утеплення зовнішніх стін та ремонт фасаду, а також провести реконструкцію очисних споруд. У кращому випадку всі роботи планують завершити до квітня. І якщо утеплення і ремонт фасаду забезпечує благодійний фонд «Move Ukraine», який залучив допомогу Міжнародної організації з міграції, то очисні споруди,скоріш за все, профінансують з міського бюджету. За словами Олександра Челядина, кошторис такого проєкту становить близько 0,5 мільйона гривень.

ВІКНА 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.