У Львові розкажуть про полігон у Калуші

Категорія: ЕкологіяПереглядів: 2036

Журналістів запрошують на прес-конференцію до Львова на тему забруднення полігону у Калуші. Організатор заходу: МБО «Екологія-Право-Людина». “Прес-конференція буде сфокусована на екологічній ситуації на Калуському полігоні з цифрами та фактами за результатами власних досліджень, на державному контролі за вивезенням гексахлорбензолу з Калуша, на тому, що вивозили, а що залишили”, — пише Дивись.інф.

Мета прес-конференції – підвищити рівень поінформованості громадськості про незадовільну екологічну ситуацію на Калуському полігоні після вивезення відходів та рекультивації, спонукати органи державної влади до вжиття невідкладних заходів щодо забезпечення безпечного довкілля та здоров’я мешканцям Калуського району, звернути увагу міжнародної спільноти на всебічний контроль за калуською проблемою.

У прес-конференції братимуть участь представники громадянського суспільства, експерти у сфері охорони довкілля, представники органів державної виконавчої влади, а також запрошуються представники органів місцевого самоврядування, міжнародних організацій, Міністерства екології та природних ресурсів України, Верховної Ради України. 

Довідка

Відходи гексахлорбензолу в Калуші утворилися внаслідок хімічного виробництва. Гексахлорбензол відповідно до Стокгольмської конвенції про стійкі органічні забруднювачія, яка ратифікована Україною у 2007 році, заборонений до використання у всьому світі, входить до дванадцяти найтоксичніших сполук, стійкий до розкладання, характеризується біоакумуляцією і є об’єктом транскордонного перенесення повітрям, водою й мігруючими видами птахів, а також осідає на великій відстані від джерела викиду, нагромаджуючись в екосистемах суходолу та водних екосистемах, а, потрапляючи в організм людей, уражуєпечінку, центральну нервову і серцево-судинну системи.

Таких відходів з вмістом гексахлорбензолу з Калуського полігону вивезено на знешкодження з 2010 до 2013 року майже 33 тис. тонн. Україною витрачено державних коштів більше як 874 млн. грн. Також за державні кошти на полігоні проведено рекультивацію, висаджено саджанці дерев. Організація  «Екологія-Право-Людина» зробила дослідження на рекультивованих площах Калуського полігону. Результати, які ми отримали,шокуючі: вміст гексахлорбензолу у ґрунтах на рекультивованих площах полігону захмарний.

Вісті Калущини 20


Коментарів: 2

 • петро (19:52 05/05/2015)
  Оцінка: +2 / -0 | [IP: 91.221.219.84]

  А чого не на Канарах,більше грошей піде на відрядження тай відпочити можна.

 • Славко (15:40 06/05/2015)
  Оцінка: +1 / -0 | [IP: 195.5.106.250]

  Хай поїдуть на місце та й подивляться , нащо їм розказувати самі все побачать. Вже раз грошики державні затирили. Появились нові кандидати н

  Залиште свій коментар!

  Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

  Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

  (обов’язково)


  Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
  Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.