У Калуші запланували розчищення русла річки Сівки у трьох місцях

Категорія: ЕкологіяПереглядів: 421

21 червня в електронній системі державних закупівель Прозорро управління житлово-комунального господарства Калуської міської ради оголосило закупівлю послуг з відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річки Сівка на території Калуської міської територіальної громади. Бюджет становить 600 тис. гривень. Термін подання заяв на участь в аукціоні завершується 29 червня, аукціон запланований на 30 червня.

Як повідомив «Вікнам» начальник управління житлово-комунального господарства Тарас Фіцак, цього року визначено три пріоритетні ділянки, де планують розчистити русло річки Сівка. А саме, це захаращена ділянка біля майбутнього водорегулюючого вузла.  Нагадаємо, цього року з бюджету Калуської громади було виділено 800 тис. гривень на проектування будівництва водорегулюючої споруди на річці Сівка, кошти  спрямували їх як субвенцію обласному бюджету для Дністровського басейнового управління водних ресурсів. Зараз основна маса річкової води Сівки протікає по обвідному каналу, а водорегулюючий вузол в районі Домбровського кар’єру необхідний для регулювання кількості прісної води, яка тече в річку Сівка через центральну частину Калуша, інформують "Вікна".

Ще два місця, де планують розчищати Сівку цього року – в районі вулиць Людкевича і Чорновола, а також біля моста у центрі міста, де русло сильно заросло. Розчищення русла річки збільшує його водопропускну спроможність та дозволяє уникнути підтоплень у паводковий період.

Програмою охорони навколишнього природного середовища Калуської громади на відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річки Сівка передбачено 1 млн гривень (така ж сума – 1 млн гривень передбачена на відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річки Млинівка на території громади). Тендер оголошено на меншу суму, оскільки, як пояснив Трас Фіцак, закупівлю оголосили в межах поступлень коштів до екологічного фонду бюджету громади. У разі якщо це дозволить зробити його поповнення, на розчищення русла Сівки зможуть виділити більше коштів, тоді проведуть ще один тендер. Окрім того екологічні кошти також спрямовують на очищення  водовідвідних канав, зливової каналізації тощо.

До речі минулого року кошти на розчищення русла річки Сівка з бюджету Калуської громади не виділялися і такі роботи не велися. Натомість у 2022 році прочистили  орієнтовно 2,8 кілометрів русла річки Млинівка, загалом на близько 940 тис. гривень.  

ВІКНА 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.