У Калуші продовжують перевиконувати бюджет громади

Категорія: Міська радаПереглядів: 254

За вісім місяців року до бюджету Калуської громади надійшло близько 645,5 млн гривень доходів, не рахуючи майже 100 млн гривень залишку бюджетних коштів з минулого року.

На офіційному сайті Калуської міської ради оприлюднили звіт про виконання бюджету громади у серпні та за вісім місяців 2023 року, інформують "Вікна".

Станом на серпень доходи бюджету громади на 2023 рік заплановані у розмірі близько 874,6 млн гривень: 844,2 млн гривень до загального фонду (ця сума включає майже 198 млн гривень дотацій і субвенцій з державного і місцевих бюджетів) та понад 30,4 млн гривень до спеціального фонду.

Нагадаємо, станом на липень план доходів бюджету громади був меншим — близько 870 млн гривень. Збільшити обсяг запланованих доходів за окремими статтями дозволило їхнє перевиконання.

Уточнений план доходів загального фонду бюджету Калуської громади на вісім місяців складає 584,1 млн гривень, а реально надійшло на більш ніж 26 млн гривень більше — майже 610,3 млн гривень. Нагадаємо, за підсумками семи місяців року перевиконання дохідної частини загального фонду становило 20,1 млн гривень. Тобто навіть при тому, що план доходів загального фонду зріс на 4 млн гривень, перевиконання також суттєво зросло. У серпні  до загального фонду міського бюджету поступило близько 74,2 млн гривень.   

Так за вісім місяців до бюджету планували зібрати 270,7 млн гривень податку з доходів фізичних осіб, а зібрали приблизно на 550 тис. гривень більше — 271,3 млн гривень. До речі, до травня включно план доходів від ПДФО не виконувався і лише за підсумками червня вперше з початку року було перевиконання. Однак у серпні воно скоротилося — на початок місяця перевиконання доходів від ПДФО становило 1,3 млн гривень. Нагадаємо, за підсумками минулого року питома вага цього податку у доходах загального фонду бюджету громади становила 64%. 

За підсумками восьми місяців перевиконано план доходів загального фонду від єдиного податку майже на 3,5 млн гривень — зібрали 57,4 млн гривень при плані близько 53,9 млн гривень. Нагадаємо, за підсумками півріччя недовиконання запланованих доходів за єдиним податком становило понад 0,5 млн гривень, а на початок серпня перевиконання доходів вже склало 1,3 млн гривень. Тож динаміка — позитивна. У серпні  до бюджету надійшло 9,1  млн гривень  єдиного податку — приблизно стільки ж, як у липні.    

Зберігається позитивна динаміка перевиконання доходів бюджету від акцизного податку. Якщо станом на початок липня  перевиконання запланованих доходів становило близько 1,5 млн гривень, станом на початок серпня — майже 2 млн гривень, то станом на початок вересня — 2,9 млн гривень (за вісім місяців року до бюджету надійшло 27,8 млн гривень акцизного податку при плані 24,9 млн гривень). 

Перевиконання доходів від плати за землю станом на початок вересня становить 14,6 млн гривень: планували отримати близько 76 млн гривень, а надійшло 90,6 млн гривень. У тому числі близько 11,2 млн гривень у серпні. Нагадаємо, на початок серпня перевиконання доходів бюджету від плати за землю становило 15,3 млн гривень, однак саме за орендною платою за землю міська рада збільшила план доходів на 4,4 млн гривень. 

Щодо доходів спеціального фонду бюджету громади, то у січні-серпні вони склали понад 35,2 млн гривень — це майже на 5 млн гривень більше, ніж планували отримати за цілий рік.  Зокрема, понад 4,4 млн гривень надійшло у липні. Доходи спеціального фонду забезпечили надходження від продажу землі — понад  15,4 млн гривень за вісім місяців (план на рік — 11,8 млн гривень). Окрім того, понад 14,8 млн гривень у січні-серпні заробили бюджетні установи — від платних послуг, оренди приміщень тощо. Також за вісім місяців року бюджет Калуської громади отримав 3,2 млн гривень екологічного податку, при тому, що уточнений план доходів від цього податку становить 2,4 млн гривень на рік. Нагадаємо екологічний податок сплачують підприємства — забруднювачі довкілля.

Таким чином за вісім місяців року до бюджету Калуської громади надійшло близько 645,5 млн гривень доходів, не рахуючи майже 100 млн гривень залишку бюджетних коштів з минулого року. А витратили за цей період менш як 560 млн гривень. Видатки бюджету у серпні склали 71,8 млн гривень. Зазвичай найбільше коштів бюджету громади витрачають на освіту. Однак у серпні витрати на освітню галузь склали всього 18,7 млн гривень (у червні — 57,4 млн гривень, тоді освітянам виплачували відпускні, у липні — 22 млн гривень). Приблизно стільки ж, 18,7 млн гривень, у серпні спрямували на житлово-комунальне господарство. А видатки на соціальний захист склали близько 10,8 млн гривень. Маже 5,7 млн гривень у серпні спрямували на охорону здоров’я, а саме на оплату комунальних послуг і енергоносіїв та за програмами фінансової підтримки медичних підприємств громади.

ВІКНА 3


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.