У Калуші не буде капремонту доріг і тротуарів, нових паркувальних кишень і лавочок

Категорія: ІнфраструктураПереглядів: 475

Через цю програму з бюджету фінансують послуги таких комунальних підприємств, як "Калушавтодор" і "Міськсвітло", капітальні ремонти вуличного освітлення, доріг, брукування тротуарів тощо. Програма була затверджена влітку минулого року і передбачала фінансування на 2022 рік у розмірі понад 119 млн гривень, інформують "Вікна".

Далі фінансування програми зменшували: найбільш радикально — у січні, одразу на 30 млн гривень. А за останнім рішенням — ще на 12,5 млн гривень. Відтак зараз бюджет програми на 2022 рік станвоить близько 75,9 млн гривень: 75,4 млн гривень з міського бюджету і майже 467 тис. гривень — з обласного. 

Фінансування з бюджету основного за обсягом коштів розділу програми — утримання та поточний ремонт об’єктів благоустрою — зменшили несуттєво, на 196 тис. гривень і зараз воно становить близько 69,6 тис. гривень. На 196 тис. гривень зменшили заплановані видатки на ремонт і відновлення об’єктів благоустрою, зараз на такі цілі є понад 14,7 млн гривень.

Також депутати перерозподілили кошти між комунальними підприємствами. Так, на утримання дорожньо-мостового та зеленого господарства (КП "Калушавтодор") видатки програми збільшили на 1,5 млн гривень, до 38,4 млн гривень. Натомість, на утримання зовнішнього освітлення міста та технічних засобів регулювання дорожнього руху (КП "Міськсвітло") видатки зменшили на ті ж 1,5 млн гривень: з 16,2 до 14,7 млн гривень.

Як пояснив у коментарі "Вікнам" заступник начальника управління житлово-комунального господарства Калуської міської ради Тарас Фіцак, зменшення фінансування "Міськсвітла" не позначиться на роботі комунального підприємства, оскільки йдеться про зекономлені на оплаті електроенергії для освітлення міста кошти у зв’язку з його вимкненням під час комендантської години. Відповідно, збільшення фінансування "Калушавтодору" потрібне для проведення поточного ремонту доріг.

Крім того, до 299,8 тис. гривень, які Калуській громаді виділили з обласного бюджету на початок року, додалося ще 168,9 тис. гривень і кілька нових об’єктів. Обласні кошти розподілено так:

200 тис. гривень — на утримання дорожньо-мостового господарства; по 49,9 тис. гривень — на благоустрій автобусної зупинки у Кропивнику; благоустрій дитячих майданчиків у Тужилові і Студінці; близько 100 тис. гривень — на утримання мереж зовнішнього освітлення; понад 18,7 тис. гривень — на благоустрій дитячого майданчика у Мостищі.

На липневій сесії депутати найбільш радикально скоротили заплановані видатки на капітальний ремонт об’єктів благоустрою у 2022 році: їх зменшили з 18,2 до 5,9 млн гривень. Цього разу — скоротили плани на капітальний ремонт доріг і тротуарів.

Так, програмою капітального ремонту та утримання об'єктів  благоустрою і дорожньо-мостового господарства на 2022  рік (у початковій редакції) на капремонт доріг у 2022 році планували спрямувати 20 млн гривень і ще 3 млн гривень — на капремонт міжквартальних проїздів і тротуарів. Після перегляду програми 27 січня з 23-х млн гривень залишилося близько 6,7 млн гривень — на дві дороги. Після сесії 28 липня у програмі залишилася одна дорога (на вул. Січових Стрільців у селі Сівці-Калуській) і менш як 1,2 млн гривень. Депутати виключили з програми близько 5,6 млн гривень, які були передбачені на капремонт вулиці Окружної у Калуші — від вул. Долинської вгору до лікарні на вул. Каракая. Очікували, що половину коштів на капремонт цієї дороги виділить державний бюджет.

Щодо брукування тротуарів, то у 2022 році на такі роботи спочатку планували спрямувати 10 млн гривень. У січні плани зменшили до 8,6 млн гривень, а за останнім рішенням на тротуари залишилося у межах 1,9 млн гривень на два тротуари. Від брукування трьох тротуарів: на непарному боці вул. Євшана (3 млн гривень), на вул. Дзвонарській (1 млн гривень) і на проспекті Лесі Українки (2,3 млн гривень) міська рада відмовилася.

У програмі залишився тротуар на вул. Бандери (від вул. Івано-Франківська і до вул. Бандери, 98) — щоправда, фінансування зменшили з понад 1,1 млн гривень до 612 тис. гривень, — та тротуар на майдані Шептицького (ділянка від управління архітектури до моста), на брукування якого було і залишається понад 1,2 млн гривень.

За словами Тараса Фіцака, зменшення фінансування на капітальні ремонти доріг і тротуарів на понад 12 млн гривень пов’язане з тим, що саме така сума коштів зараз потрібна на інші цілі: виділення одноразових допомог на індивідуальне опалення (8,5 млн гривень) та на допомогу "Калуській енергетичній Компанії" для реконструкції котелень. Одним словом, зараз пріоритетом є підготовка до зими і зменшення програми благоустрою є суто математичним, відповідно до суми, яку мали вивільнити.

А близько 6 млн гривень, які поки що є у програмі благоустрою на капітальні ремонти, використані не будуть і є по суті резервом для вирішення інших нагальних потреб. Як пояснив Тарас Фіцак, у зв’язку з воєнним станом будь-які капітальні ремонти неможливі. І навіть, якщо відбудуться зміни і такі видатки розблокують у серпні (що практично неймовірно), то у будь-якому разі цього року заплановані програмою роботи виконані не будуть, оскільки для цього залишиться надто мало часу.

Тож цього року у Калуші не буде не лише капітального ремонту доріг і тротуарів, а й нових паркувальних кишень, лавочок, освітлених пішохідних переходів тощо.

ВІКНА 1


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.