У Калуші депутати райради «провалили» голосування за недовіру голові Калуської РДА Наталії Бабій

Категорія: ВладаПереглядів: 2360

Сьогодні відбулася позачергова сесія Калуської районної ради, на якій розглядали роботу Калуської РДА у розрізі подолання наслідків стихії та — виконання Закону України «Про добровільне об’єднання громад». Якщо звіт по стихії депутати взяли до відома, то невдоволення від роботи РДА у питанні добровільного об’єднання громад депутати районної ради не виявили.

Сьогодні відбулася позачергова сесія Калуської районної ради, підставою для якої став лист від громадських об’єднань та організацій міста із вимогою звільнити голову Калуської РДА Наталію Бабій.

20 депутатів райради поставили підпис під клопотанням про позачергову сесію. Власне, сесія райради почалася із запізненням, бо — не назбирувалося кворуму. Зрештою, за якийсь час сесію таки розпочали — із мінімально необхідною кількістю депутатів районної ради. На початок сесії народних обранців було 29, а з часом їх побільшало до 35-ти.

Крім того, у залі було чимало представників громадських організацій — тих, які підписалися під листом про звільнення Наталії Бабій. Звіт про роботу адміністрації щодо подолання наслідків стихії, яка на Калущині господарювала на початку травня, депутати райради взяли до відома і перейшли до розгляду листа громадських організацій Калущини щодо виконання РДА вимог Закону України «Про добровільне об’єднання громад»

Висловитися дали усім. Основна претензія до Наталії Бабій — нечесна гра під час формування перспективних планів об’єдннання громад.

Громадські активісти критикували Наталію Бабій та звинувачували її у підкилимних іграх на руку народному депутатові Ігореві Насалику, який, нагадаємо, зареєстрував законопроект №1661 про експеримент на території Калуша і Калуського району, за яким міська і сільські громади мають об’єднатися в одну територіальну одиницю.

Однак, не всі ГО були такої думки. Про це заявив керівник районного відділу ГО антикорупційне бюро Ігор Олійник. Він, зокрема, поцікавився у очільника районної ради Василя Дзундзи про участь ради у впровадження Закону України «Про добровільне об’єднання громад».

Нагадаємо, Ігор Олійник був представником ГО “Автомайдан Калущини” та членом виконавчого комітету Калуської міської ради. Торік він написав заяву про вихід із виконкому, а також покинув лави “Автомайдану”.

За словами Наталії Бабій, послуговуючись ст. 11 Закону України «Про добровільне об’єднання громад», адміністрація розробила два варіанти об’єднання. Голова РДА наполягала, що діяла виключно у рамках закону і нічого не порушувала.

Депутат районної ради Іван Кавчак зауважив, що РДА, перед тим, як подати на затвердження перспективні плани об’єднання громад, мала їх винести на розгляд сесії.

А заступник голови райради Сергій Твардовський зауважив: відповідно до законодавства, розробити перспективний план об’єднання громад має не РДА, а ОДА. Тобто, наполягав посадовець, представник ОДА мав провести консультації із представники органів місцевого самоврядування, громадами і на підставі цього подати пропозиції про перспективний план об’єднання. ОДА поклала це на РДА, була створена робоча група у складі 45-ти осіб. Робоча група збиралася лише один раз.

— А проекти перспективного плану мали бути обговорені на засіданні робочої групи і для цього вона мала збиратися не один, а 10, 20 разів. Цього не було, — запевнив Сергій Твардовський.

Питання до голови РДА мали і сільські голови.

— Варіант про об’єднання у п’ять громад ви подали за пропозиціями сільських голів. А на чиї пропозиції ви спиралися, подаючи варіант про об’єднання міста і району в одну громаду? — питали у Наталії Бабій сільський голова Станькової Романна Романишин та сільський голова Кадобної Василь Пастух.

— Якщо ми всі говоримо, що нам не треба, а ви «виконуєте постанову», то як це назвати? — питався сільський голова Новиці Володимир Головчак.

Натомість Наталія Бабій продемонструвала лист від 2012 року до голови Інституту громадянського суспільства Анатолія Ткачука про надання допомоги у підготовці до об’єднання територіальних громад міста та району з тим, щоб забезпечити їх спроможність. Лист підписаний місвьким головою Ігорем Насаликом та головою Калуської районної ради Василем Дзундзою.

Також сільські голови звинуватили Наталію Бабій у тому, що від РДА не було не тільки сприяння, але й — «спиці у колеса». Так, сільський голова Боднарова Галина Матківська запевнила, що перспективний план, які подали сільські голови, повернули, адже, він був поданий на «неправильних бланках». При цьому перспективний план від РДА був на «правильних бланках».

Попри усі зауваження, достатньої кількості голосів для того, щоб визнати роботу Калуської РДА незадовільною, не назбиралося.

Як пояснив Сергій Твардовський, районна рада може висловити недовіру Наталії Бабій лише після її звіту. При цьому депутати не можуть вимагати у неї звіт. А голова РДА звітується не після 100 днів, а — після року роботи.

Депутати голосували за визнання роботи Калуської РДА у питанні впровадження Закону України «Про добровільне об’єднання громад» незадовільною. Питання поставили на поіменне голосування. Із 35-ти присутніх у залі депутатів 17 висловилися «за».

ВІКНА 20


Коментарів: 2

 • Едем (10:38 03/06/2015)
  Оцінка: +4 / -0 | [IP: 194.44.48.234]

  НІС пальчиком всіх пожурив .

 • верес (22:36 03/06/2015)
  Оцінка: +1 / -0 | [IP: 46.149.184.7]

  верес- а ми тую паню підіпрем...Ganba

  Залиште свій коментар!

  Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

  Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

  (обов’язково)


  Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
  Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.