У Калуші 168 укриттів призначені для тимчасового захисту людей

Категорія: ВладаПереглядів: 1311

Міський голова Андрій Найда зазначив, що відбулися виїзні перевірки в садочку «Ластівка» та Калуському ліцеї №10. За його словами, все пройшло злагоджено та спокійно — діти належним чином відпрацювали навчальну тривогу, під час якої вчилися евакуюватися в укриття.

За словами заступника начальника управління з питань надзвичайних ситуацій міської ради Олега Тарбеєва, у 2021 році увесь керівний склад громади, включно з очільниками старостинських округів, пройшли навчання на курсах «Цивільний захист та безпека життєдіяльності». Зараз проводяться навчання тактичної і домедичної підготовки. Кожен бажаючий може взяти участь у навчанні, звернувшись до керівництва територіальної оборони, інформують "Вікна".

У Калуській міській територіальній громаді функціонує міська система оповіщення цивільного захисту, яка включає у себе чотири електросирени та 12 вуличних гучномовців із можливістю централізованого запуску. На об’єктах системи оповіщення встановлена відповідна апаратура, наявні резервні джерела енергоживлення, тому у разі відключення електропостачання обладнання буде працювати.

Якщо ви почули сигнал «Увага всім!», затяжний сигнал електросирен, переривчасті гудки, необхідно увімкнути радіо-  та телевізійні пристрої, уважно заслухати інформацію про ситуацію, рекомендації про порядок дій. Важливо у цьому випадку не користуватися без потреби телефоном, щоб не пропустити важливі повідомлення, зберігати спокій та уникати паніки. А ще — вимкнути електро- та газоприлади, зібравши речі першої необхідності та цінні документи. При необхідності надати допомогу першочергову допомогу інвалідам, дітям, людям похилого віку.

За словами Олега Тарбєєва, у громаді підготовлені 168 укриттів тимчасового захисту населення. Інформація про їхнє розташування опублікована на офіційному сайті Калуської міської ради. Наразі 100% жителів можуть укритися у разі необхідності.

Щодо медичного забезпечення, то всі медичні заклади Калуша забезпечені медичними препаратами  та готові до надання допомоги пацієнтам.

Начальник штаба батальйону Калуського району майор Роман Ковальчишин акцентував, що всі підрозділи територіальної оборони з 15 січня почали формуватися на пунктах постійної дислокації. Батальйон формується у трьох військових частинах.

 

Серед учасників тероборони — кадрові військові, резервісти та військовозобов’язані. Наразі посади сержантів, інструкторів заповнено повністю, залишилося кілька офіцерських посад. Тому калушан запрошують для проходження служби.

Андрій Найда доповнив, що хоч територіальна оборона розміщена у Калуші, проте призначена для Калуського району. Для територіальної оборони району передбачене 0,5 млн гривень фінансування та окреме приміщення.

«Чекаємо підтримки з інших територіальних громад, фінансування з області і сподіваємося — від держави. Це наш внутрішній захист від агресора, можливо, навіть і мародерських дій. Завдання тероборони — уникнути цього явища», — зазначив Андрій Найда.

ВІКНА 1


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.