Суд став на бік "Карпатнафтохіму" у суперечці з Калуською енергетичною компанією

Категорія: Комунальні господарства -> КриміналПереглядів: 1247

Нагадаємо, у Калуші побутові стоки потрапляють на очисні разом з дощовими. Очищення стоків є складовою тарифу на водовідведення (таку послугу надає комунальне підприємство «Калуська енергетична Компанія»Підморгую. При цьому у тариф споживачам очищення дощових стоків не закладають — це "лягає" на збиток підприємства, що складає близько 8 млн гривень на рік.

У тарифі на водовідведення закладено очищення стоків в розрахунку на 1,8 млн кубометрів (річний обсяг споживання послуги), а реально на очисні потрапляє близько 4 млн куб. метрів, інформують "Вікна"

Як повідомляли раніше, «Калуська енергетична компанія» не погоджується з таким станом справ і оскаржила нарахування їй оплати за очищення дощових стоків до Господарського суду Івано-Франківської області. Позовну заяву було подано у липні минулого року.

Зокрема, комунальне підприємство просило суд визнати неправомірними дії ТОВ "Карпатнафтохім" щодо необґрунтованого нарахування оплати за очищення господарсько-побутових стічних вод, включаючи до об'єму таких стоків весь об'єм стічних вод та зобов'язати ТОВ "Карпатнафтохім" здійснити перерахунок вартості вказаних послуг комунальному підприємству згідно з письмовими зауваженнями до актів про надання послуг за період листопад 2021 — червень 2022 року.

«Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідач неправомірно включає в об`єм господарсько-побутових стічних вод, очищення яких він здійснює на умовах укладеного між сторонами договору, воду, що утворюється внаслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення і неорганізовано потрапляє в мережі водовідведення міста Калуша, а також об`єм іншої води, яка була піднята на міських водозаборах з метою забезпечення транспортування господарсько-побутових стоків до очисних споруд. Позивач зазначає, що атмосферна та колекторно-дренажна вода використовуються для розведення густої маси концентрованих реалізованих господарсько-побутових стоків та зменшення їх гранично-допустимої концентрації. Цей вид стічної води є за походженням водозабірною водою, не потребує очищення на очисних спорудах та виконує виключно транспортну і санітарну функцію. Споживачі КП «Калуська енергетична Компанія» здійснюють оплату виключно за реалізацію господарсько-побутових стоків, а не за весь об'єм стічних вод, що попутно транспортуються на очисні споруди через загальносплавну міську каналізацію. Підприємство не отримує жодного відшкодування за витрати, пов`язані з забезпеченням транспортування всього об`єму стічних вод, ні за очищення іншого об'єму стічних вод (атмосферних та інших колекторно-дренажних стічних вод), аніж господарсько-побутові», — йдеться у судовому рішенні про аргументи комунального підприємства.

У відзиві на позовну заяву ТОВ «Карпатнафтохім» заперечив проти задоволення позову. Вважає, що сторони визначили предметом договору послугу очищення господарсько-побутових стічних вод водовідведення в частині очищення стічних вод. Вода, яку позивач вважає дренажно-колекторною, не потребувала би очистки тільки за умови роздільного транспортування на очисні споруди чи в водний об`єкт. Оскільки дана вода перекачується на очисні споруди разом з господарсько-побутовими стічними водами і стічними водами технологічного походження, вона теж є господарсько-побутовою стічною водою. Облік кількості стічних вод від «Калуської енергетичної Компанії» проводиться повіреними приладами обліку комунального підприємства.

Рішенням господарського суду Івано-Франківської області від 25 листопада 2022 року було відмовлено в задоволенні позову комунального підприємства. Однак «Калуська енергетична Компанія» не погодилася з рішенням суду першої інстанції, вважає його необґрунтованим та подала апеляційну скаргу до Західного апеляційного господарського суду у місті Львові. Цей суд виніс свою постанову за результатами розгляду апеляційної скарги 20 березня.

«Колегія суддів не погоджується з наведеними доводами позивача та вважає, що суд першої інстанції правомірно визнав їх необгрунтованими. Крім того, ні договором, ні нормативно-правовими актами, які регулюють правові відносини у сфері послуг водовідведення, не передбачено зменшення обсягів господарсько-побутових стічних вод, які передаються на очищення в очисні споруди, на поверхневі стічні води, які утворюються внаслідок випадання атмосферних опадів (дощу і танення снігу та льоду) і сніготанення та неорганізовано потрапляють до систем централізованого водовідведення виконавця комунальної послуги. Колегія суддів вважає вірним висновок суду першої інстанції про те, що вказаний розрахунок не ґрунтується на жодних положеннях договору чи законодавства, і здійснений позивачем з метою оплати відповідачу послуги очищення лише тих господарсько-побутових стоків, щодо водовідведення яких КП "Калуська енергетична Компнаія" надало послуги своїм споживачам. Також умовами укладеного між сторонами договору, нормативно-правовими актами, які регулюють діяльність у сфері водовідведення, не передбачено зменшення обсягів господарсько-побутових стоків, які надійшли на очисні споруди, на воду, використану для транспортування та розведення густої маси господарсько-побутових стоків», — зазначено у рішенні суду.

Тож апеляційний суд постановив апеляційну скаргу "Калуської енергетичної компанії" від 22 листопада 2022 року залишити без задоволення, а рішення господарського суду Івано-Франківської області — без змін.

Судові витрати за розгляд апеляційної скарги покладено на комунальне підприємство.

ВІКНА 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.