Суд скасував арешт 17 рахунків

Категорія: Кримінал -> ВиробництвоПереглядів: 738

На opendatabot.ua оприлюднено ухвалу Печерського районного суду міста Києва від 5 грудня 2022 року.

Суд розглядав клопотання адвоката, який діє в інтересах ТОВ «Карпатнафтохім», про скасування арешту майна, накладеного ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 25.11.2022 року у кримінальному провадженні від 20.06.2022 року, інформують "Вікна".

Як зазначено в ухвалі, адвокат звернувся до слідчого судді з клопотанням про скасування арешту майна, накладеного ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 25.11.2022 року, на грошові кошти, які обліковуються на рахунках вказаної юридичної особи, відкритих в банківських установах.

«В обґрунтування клопотання адвокат зазначає, що арешт накладено необґрунтовано, оскільки грошові кошти в безготівковому вигляді, які знаходяться на рахунках Товариства з обмеженою відповідальністю «Карпатнафтохім», не містять жодної з ознак речових доказів у кримінальному провадженні, не є предметом кримінального правопорушення чи отримані незаконним шляхом. Вказує, що ТОВ «Карпатнафтохім» здійснює господарську діяльність виключно з суворим дотриманням вимог законодавства України. Штатна кількість працівників товариства становить 2 423 особи, а фонд оплати праці 28 050 000, 00 гривень. Крім того, адвокат зазначає, що ТОВ «Карпатнафтохім» активно здійснює благодійну діяльність, зокрема з початку воєнної агресії російської федерації, Товариством надано благодійну допомогу ЗСУ на загальну суму 33,5 млн гривень. Відтак, застосування даного заходу забезпечення кримінального провадження є неспівмірним з завданням кримінального провадження, перешкоджає господарській діяльності товариства, унеможливлює виплату заробітної плати та сплати обов`язкових податкових платежів та зборів», — йдеться у судовому документі.

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню.

Зокрема, як йдеться в ухвалі, у кримінальному провадженні, яке було зареєстроване 20.06.2022 року, повідомлення про підозру жодній посадовій особі ТОВ «Карпатнафтохім» не вручалося; даних, які б свідчили про те, що арештоване майно одержане протиправним шляхом слідчому судді не надано.

Згідно з доводами заявника, які у встановленому законом порядку органом досудового розслідування не спростовані, ТОВ «Карпатнафтохім» є реально діючими суб'єктом господарської діяльності.

«Враховуючи, що дослідженні в судовому засіданні матеріали не містять достатніх фактичних даних, які б свідчили про те, що грошові кошти в безготівковому вигляді, які знаходяться на розрахункових рахунках ТОВ «Карпатнафтохім», набуті в результаті вчинення злочину та/або є предметом кримінального правопорушення, посадові особи вказаного товариства причетні до вчинення кримінальних правопорушень, відомості щодо яких внесено до ЄРДР, що б виправдовувало втручання держави у право на мирне володіння майном у контексті забезпечення «справедливого балансу» між загальним інтересом суспільства та вимогами захисту прав конкретної особи, враховуючи що такий захід забезпечення кримінального провадження, як арешт майна може призвести до зупинення або надмірного обмеження правомірної господарської діяльності особи, або інших наслідків, які суттєво позначаться на інтересах інших осіб, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання про скасування арешту майна є обґрунтованим та підлягає задоволенню», — йдеться в документі.

Відтак суд ухвалив скасувати арешт банківських рахунків ТОВ «Карпатнафтохім». Йдеться про 17 рахунків, відкритих у шусти банках (АТ «Ощадбанк», ПАТ АБ «Південний», АТ «Райффайзен Банк», АТ «Сітібанк», АБ «Укргазбанк» і АТ «Укрексімбанк»Підморгую.

Ухвала суду оскарженню не підлягає.

Нагадаємо, 1 грудня у Калуші відбулося позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, на якому йшлося про недопущення виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної з зупинкою виробничих потужностей ТОВ «Карпатнафтохім». Зокрема, з травня проти ТОВ «Карпатнафтохім» порушують кримінальні справи, судом було арештовано майно підприємства. А останньою краплею став арешт 30 листопада усіх рахунків «Карпатнафтохіму» — відтак під загрозою опинилася робота критично важливих цехів.

Більше про ситуацію — в публікації "Карпатнафтохім" паралізовано. Регіону загрожує техногенно-екологічна катастрофа".

ВІКНА 1


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.