Суд арештував продукцію "Карпатнафтохіму"

Категорія: КриміналПереглядів: 1448

Підприємство підозрюють у виведенні коштів на користь компаній, пов’язаних з країною-агресором.

5 квітня на opendatabot.ua оприлюднили ухвалу Печерського районного суду міста Києва від 28 березня за результатами розгляду клопотання прокурора Офісу Генерального прокурора про накладення арешту на майно ТОВ "Карпатнафтохім" у кримінальному провадженні від 20 червня 2022 року.

Нагадаємо, щодо калуського підприємства відкрито кілька кримінальних проваджень за різними статтями Кримінального кодексу, в рамках яких суди раніше наклали арешт на корпоративні права, нерухоме та рухоме майно, а також на банківські рахунки ТОВ "Карпатнафтохім". Щоправда, арешт рахунків було скасовано 5 грудня, однак їх одразу заблокувала Служба фінансового моніторингу.

Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 10 січня 2023 року банківські рахунки підприємства знову арештували (у кримінальному провадженні від 20.06.2022 року). Однак рішенням Київського апеляційного суду від 16 березня арешт рахунків ТОВ "Карпатнафтохім" скасували. Зазначено, що такий захід призведе до неможливості сплати податків та виплати заробітної плати працівникам, здійснення розрахунків із контрагентами за чинними господарсько-правовими договорами, оплати електроенергії та забезпечення функціонування очисних споруд.

Щодо ухвали про арешт майна від 28 березня, то у судовому документі зазначено, що "в ході досудового розслідування встановлено, що службові особи ТОВ «Карпатнафтохім" діючи з корисливих мотивів, за попередньою злочинною змовою, здійснюють фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу та/або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України, а саме здійснюють господарсько-фінансову діяльність з підсанкційними суб'єктами господарювання, що зареєстровані та сплачують податки та збори на території Російської Федерації та Республіки Білорусь, а саме в період часу як з 2018 року так і після 24.02.2022".

Зокрема, "після 24.02.2022 ТОВ "Карпатнафтохім" здійснює торгові операції та перераховує кошти до суб`єктів підприємницької діяльності, зареєстрованих на території Російської Федерації, у сумі 3 077 354,45 грн та до суб`єктів підприємницької діяльності, зареєстрованих на території Республіки Білорусь, у сумі 121 060 020,9 грн.

Також встановлено, що ТОВ «Карпатнафтохім», зокрема, використовується суб`єктами Російської Федерації як потужність для перероблення сировини, кінцеві продукти перероблення якої надалі експортуються до Російської Федерації та Республіки Білорусь, в результаті чого більша частина реального прибутку від реалізації кінцевих продуктів діяльності ТОВ «Карпатнафтохім» формується не на території України, а на території Російської Федерації та Республіки Білорусь".

 21 березня 2023 року до Офісу Генерального прокурора надійшов лист від Державної митної служби України, а саме Енергетичної митниці, щодо надходження на їх адресу шести електронних митних декларацій від ТОВ "Карпатнафтохім"  щодо розмитнення продукції.

Зокрема, подані декларації щодо розмитнення 217 320 кілограмів пропілену вищого сорту, вартість якого відповідно до митної декларації становить понад 8 млн гривень та 456 000 кілограмів етилену, вартість якого понад 16,6 млн гривень.

"Відповідно до зазначених декларацій вказана продукція перебуває на території ТОВ «Карпатнафтохім» та відповідно до виявленої в ході проведення обшуку документації виготовлена з сировини, що ввезена на митну територію України іноземними компаніями, в обхід встановлених санкцій Державою України від постачальників, що зареєстровані та сплачують податки та збори на території Російської Федерації та Республіки Білорусь",  —  йдеться в ухвалі.

Крім того, зазначено, що орган досудового розслідування отримав матеріали від Державної служби фінансового моніторингу України щодо ТОВ "Карпатнафтохім".

Зокрема, вказано на фінансові операції ТОВ "Карпатнафтохім" з компаніями Litasco S. A. та Lukoil Neftohim Burgas AD, якими прямо або опосередковано володіє ПАТ "Нафтова компанія "Лукойл", після травня 2018 року, відколи було запроваджено національні санкції.

"На рахунок компанії ТОВ "Карпатнафтохім", відкритий у АТ "Ощадбанк", у період з 25.01.2022 по 09.06.2022, було отримано кошти на загальну суму 113,75 млн грн від Головного управління Державної казначейської служби України, як відшкодування ПДВ за декларацією.

Надалі ці кошти було використано для здійснення поточної діяльності підприємства, але основна сума кошів, а саме 115,44 млн грн, була переказана на інші рахунки ТОВ "Карпатнафтохім" відкритий у АТ "Укрексімбанк", та відкритий у АТ "Укргазбанк", здійснення видаткових фінансових операцій на яких уже було зупинено Держфінмоніторингом в рамках цієї справи, до 25.01.2022 включно.

З рахунку в Укргазбанку  здійснювалися перекази на користь Litasco S.A. та KNC Trading SA, а з рахунку в Укрексімбанку  на користь білоруської ТОВ "ЄкойлКемікл" за бутан та на користь Державної митної служби України за митне оформлення.

Відповідно, кошти, що отримуються як відшкодування ПДВ, в подальшому використовуються для виведення коштів з України в росію та білорусь, а також для продовження функціонування вищеописаної підозрілої схеми експортно-імпортних операцій ТОВ "Карпатнафтохім" шляхом оплати митного оформлення.

У подальшому від банківських установ було отримано інформацію про рух коштів на рахунках компаній ТОВ "Карпатнафтохім". Відповідно до цієї інформації, операції на рахунках вищезазначених компаній продовжували здійснюватися і після початку збройної агресії Російської Федерації проти України, що разом із продовженням здійснення експортно-імпортних операцій, вказує на продовження діяльності ТОВ "Карпатнафтохім" в інтересах групи Лукойл", — зазначено в ухвалі суду.

Також йдеться про те, що зазначені у митних деклараціях етилен та пропілен виготовлені із сировини, законність перебування якої на митній території України невстановлена, тож вони визнані речовими доказами у кримінальному провадженні.

Відтак ухвалою суду клопотання прокурора задовольнили –— накладено арешт на готову продукцію ТОВ "Карпатнафтохім", а саме на 217 320 кілограмів пропілену та 456 000 кілограмів етилену, які перебувають на території ТОВ «Карпатнафтохім». Підприємству заборони користування, розпорядження та вчиненням будь-яких дій пов`язаних з відчуженням,  а також вчинення будь-яких інших правочинів із цим майном.

ВІКНА 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.