Райпротистояння: спільна медицина, об'єднана громада та особисті порахунки

Категорія: Влада -> ІнфраструктураПереглядів: 1978

На минулому тижні відбулась чергова сесія Калуської районної ради. На ній депутати повинні були визначитися з відсотком на співфінансування спільної з містом медицини, тобто стаціонару Калуської центральної районної лікарні, та передати комунальні установи новоутвореній Верхнянській об'єднаній громаді.

Проте запам'яталась сесія насамперед продовженням протистояння та взаємними образами депутатської більшості разом з головами райради і райдержадміністрації з однієї сторони та представників опозиції – з іншої. Найточніше те, що відбувалось на сесії, охарактеризував головний лікар Калуської ЦРЛ Іван Красійчук, назвавши сесію «шоу».

«Шлюборозлучний процес»

У залі зареєструвалось 30 депутатів із 34-ох. Традиційно були присутні голова Калуської районної ради Михайло Срібняк, голова РДА Наталія Бабій, керуючий справами районної ради Сергій Твардовський, деякі сільські голови та з десяток представників Верхнянської об'єднаної громади.

Одним з перших питань було передання районною владою Верхнянській громаді усіх комунальних установ, які знаходяться на території новоутвореної громади. Навколо цього питання виникло немало суперечок. Депутати довго вирішували, що повинно бути першим – рішення сесії про передачу установи чи підписання сторонами акту прийому-передачі. Довелось втрутитись юристам. Річ у тім, що бюджетні установи новоутвореній громаді треба було передати ще до 1 січня 2016 року, а рішення про передачу сесія прийняла лише 28 січня. Це не задовольняло представників Верхнянської громади, оскільки увесь січень установи та їх працівники були в підпорядкуванні району, а зарплату їм за цей місяць доведеться платити вже з бюджету Верхнянської громади.

У результаті, депутати таки проголосували за виведення шкіл та будинків культури із підпорядкування управлінь освіти та культури району і передали їх на баланс Верхнянської громади. Доки тривала сесія, юристи підготували й акт прийому-передачі, який підписали голова райради Михайло Срібняк та голова Верхнянської об'єднаної громади Микола Філіпович. Все, що відбувалось, голова РДА Наталія Бабій назвала «бракорозводним процесом, який не буває простим».

Спільна медицина

Ще одним важливим для райради питанням було визначення частки на утримання у 2016 році спільного з містом закладу охорони здоров'я – Калуської ЦРЛ. Після довготривалих переговорів, які велися між районною та міською владами, на спільну медицину райрада вирішила передати трансферт у розмірі 9 мільйонів 342 тисяч гривень, що складає 31,9% бюджетних призначень Калущини на охорону здоров'я.

Ці гроші по суті «забрали» у райлікарні, річний бюджет якої становить 28 мільйонів гривень. Тож тепер депутати повинні знайти для неї ще більше 9 мільйонів. Втім проблеми з фінансуванням райлікарні є вже зараз. Присутній на сесії головний лікар цього комунального закладу Микола Гудим заявив про заборгованість із заробітної плати працівникам райлікарні і натякнув, що приведе їх під стіни райдержадміністрації, якщо гроші не знайдуться. У теперішній ситуації райлікарня щомісяця недофінансовується. Тож депутати з другої спроби таки проголосували за виділення установі 1 мільйона 200 тисяч гривень з резервного фонду районного бюджету. На наступних сесіях обіцяли додати ще.

Щодо Верхнянської громади, то райрада радила і їй виділити із власного бюджету на спільну медицину частину коштів, оскільки Верхнянська громада має лише первинну ланку – ФАПи й амбулаторії, а її медична субвенція розрахована на забезпечення як первинного, так і вторинного рівня медичної допомоги.

Проте рішення про частку медичної субвенції місту та району депутати Верхнянської ОТГ прийняли на своїй сесії наступного дня. Зокрема, вирішили передати району трансферт у розмірі 3 мільйонів гривень, з яких 1 мільйон – на утримання районної лікарні, а 2 мільйони – на стаціонарне відділення Калуської ЦРЛ. Відтак район ці кошти передасть місту.

«Районне шоу»

Сесія районної ради звично не минула без протистоянь Сікора-Срібняк, Бабій-Турчин та їдких епітетів, які учасники конфлікту кидали на адресу своїх опонентів. Почалося з того, що депутат Ольга Сікора назвала депутата «артистом з аферистичним душком», а відтак сказала голові райради Михайлу Срібняку, що він «досвідчений політично, але юридично – повний нуль». Цього пан Срібняк не стерпів і у відповідь назвав Сікору «хамкою».

Щодо іншої «пари», то депутат Василь Турчин довів до відома присутніх, що Калуська РДА не відповідає на депутатські запити, які були подані ще в грудні минулого року. На це голова адміністрації Наталія Бабій з трибуни сказала, що пан Турчин «дуже гарно виглядає як на слабого». За її інформацією, в день сесії Василь Турчин перебував на лікарняному. Пан Турчин теж не залишився в боргу перед Наталією Йосипівною.

Головний лікар Калуської ЦРЛ Іван Красійчук, який був присутнім у залі й спостерігав за ходом сесії, назвав це (наперед попросивши депутатів не ображатися) «шоу».

Можна вважати, що шоу вдалося, але не закінчилося – адже сесію продовжать.

На наступний день у тому ж залі відбулось засідання колегії Калуської райдержадміністрації, на якому були присутні багато з тих, хто за день до цього брав участь у сесії, зокрема, голова райради Михайло Срібняк та голова РДА Наталія Бабій. Також був і гість з області – керівник апарату облдержадміністрації Валерій Крецул. На колегії звітували голови структурних підрозділів адміністрації. На відміну від попереднього дня, тут панувала спокійна і навіть дружня атмосфера. Ніхто не згадував про заборгованості чи недостатнє фінансування, навпаки часто у доповідях можна було почути слова «перевиконання», «економія» тощо. До слова, Калуський район за показниками 2015-го року увійшов у п'ятірку кращих районів Прикарпаття.

Пану Крецулу насамкінець подарували дві збірки патріотичних поезій, виданих за кошт районного бюджету. Він висловив вдячність і навіть згадав дитинство, коли батько, працюючи журналістом, брав його малим на роботу, тож він ціле літо проводив у друкарні.

Андрій КОГУТ

 

КАЛУШ ФМ 17


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.