Профспілка Калуської ТЕЦ звернулася до міської і обласної влади через неповну зайнятість і заборгованість

Категорія: ВиробництвоПереглядів: 915

До редакції газети «Вікна» 16 травня за дорученням колективу Філії «Калуська ТЕЦ» ТОВ «Костанза» звернулася первинна профспілкова організація Калуської ТЕЦ. Також звернення направили міському голові Калуської громади Андрію Найді і голові Івано-Франківської обласної державної адміністрації Світлані Онищук.

«Інформуємо Вас, що в колективі підприємства Філії «КАЛУСЬКА ТЕЦ» ТОВ «КОСТАНЗА» через недотримання норм чинного трудового законодавства та положень чинного колективного договору, а саме невиплати заробітної плати,  склалася напружена атмосфера невизначеності, що зумовила значну соціальну напругу. Відсутність доходів призвела до звільнення окремих висококваліфікованих та вузькоспеціалізованих працівників.

Суттєве (майже вдвічі) зменшення розміру заробітної плати внаслідок запровадження режиму неповного робочого часу, півторамісячна заборгованість заробітної плати привела більшість працівників до скрутного (на межі виживання) фінансового становища, яке негативно впливає на їхнє психологічне здоров’я та позбавляє їх можливості забезпечувати свої базові потреби та утримувати членів своєї родини.

Із затримкою заробітної плати та порушень умов виконання колективного договору працівники відчувають психологічний тиск, втрачають нормальні життєві зв’язки, звільняються в пошуках іншої роботи, що ставить під загрозу функціонування ТЕЦ.

Беручи до уваги вищенаведене, з метою зменшення соціальної напруги у колективі підприємства у військовий час,  просимо Вас вплинути на хід вирішення  інтересів трудового колективу в частині механізму та термінів виплати заборгованої  заробітної плати працівників», — йдеться у зверненні.

Як повідомила у коментарі «Вікнам» директорка ТОВ «Костанза» Олександра Якубишин, після успішного проходження опалювального сезону Калуська ТЕЦ зупинена на ремонтні роботи в рамках підготовки до наступного опалювального сезону. Тож підприємство не генерує ні тепло, ні електроенергію. Відтак, як і на інших підприємствах Калуша, де зупинено виробничу діяльність, було прийняте управлінське рішення, за яким працівників переведено на неповну зайнятість: люди виходять на роботу три дні на тиждень. Щодо виплати заробітної плати, то підприємство старається у міру можливостей це робити вчасно і не допускає накопичення боргів, — зазначила директорка.

Як нагадала Олександра Якубишин, впродовж півроку, до початку березня, ТОВ «Костанза» також виплачувала людям заборговану ДП «Калуська ТЕЦ – Нова» заробітну плату.

Нагадаємо, Фонд державного майна продав єдиний майновий комплекс державного підприємства "Калуська теплоелектроцентраль-Нова" з аукціону 30 листопада 2021 року за 961,2 млн гривень, включаючи 160,2 млн гривень податку на додану вартість. Переможцем стала компанія ТОВ "Костанза".

Акт приймання-передачі державного майна було підписано 2 вересня 2022 року. Калуську ТЕЦ продавали з боргами державного підприємства по заробітній платі. За умовами продажу, новий власник ТЕЦ мав впродовж півроку, тобто до 2 березня 2023 року, погасити цю заборгованість. Як раніше повідомляли «Вікна» ТОВ «Костанза» виконала це зобов’язання: працівникам теплоелектроцентралі, а це близько 600 чоловік, виплатили близько 30,5 млн гривень з нарахуваннями.

ВІКНА 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.