Представників АРМА тричі не допустили на "Карпатнафтохім"

Категорія: КриміналПереглядів: 724

25 квітня Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) оголосило конкурс з відбору управителя для ТОВ «Карпатнафтохім». Тим часом на сайті АРМА оприлюднили інформацію про проблемні аспекти управління калуським нафтохімічним підприємством.

Зазначено, що ТОВ «Карпатнафтохім» — провідне підприємство нафтохімічної галузі промисловості України, яке розташоване у м. Калуші Івано-Франківської області і є високорозвиненим господарським комплексом з виробництва нафтохімічної та хімічної продукції, що спеціалізується на виробництві хлору, каустичної соди, вінілхлориду, етилену, поліетилену і пропілену.

На конкурс з пошуку управителя виставлено: корпоративні права компанії «KARPATY CHEMICAL B.V.» (Королівство Нідерланди) у вигляді 100% частки статутного капіталу ТОВ «Карпатнафтохім» вартістю понад 2,3 млрд гривень, а також нерухоме майно та земельні ділянки, що належать підприємству.

У повідомленні зазначено, що підстава передачі активу в АРМА є ухвали слідчого судді Братського районного суду Миколаївської області від 21.10.2022 року. Нагадаємо, тоді суд задовольнив  клопотання прокурора про передачу арештованого майна (речових доказів) в управління АРМА в рамках кримінального провадження від 26.05.2022 року. У документі наведено перелік нерухомого майна, яким, згідно з інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно володіє ТОВ «Карпатнафтохім». У переліку — 35 об’єктів нерухомого майна — адміністративні, виробничі будівлі й споруди, цехи, бази тощо, включаючи 8 земельних ділянок. Переважна більшість нерухомого майна — в Калуші. Також є об’єкти в колишньому Рожнятівському районі, селі Томашівці Калуського району, в місті Іршава Закарпатської області та місті Дрогобич Львівської області.

Приймання документів від учасників конкурсу з відбору управителя триватиме  до 16:00 29 травня 2023 року. Управляти цим активом може як приватне, так і державне або комунальне підприємство, яке має досвід управління активами у відповідній сфері, необхідні ресурси та запропонує найбільш вигідні умови, — повідомляє АРМА.

Майбутній управитель зобов’язаний зберігати активи та сплачувати частину отриманих доходів до державного бюджету.

Також в оголошенні про конкурс АРМА акцентує на тому, що важливе, ключове значення для конкурсного відбору має подання повної, якісної, всебічно аргументованої Програми управління активами, оскільки відбір управителів АРМА — це конкуренція не тільки цінових пропозицій, а саме змісту програм управління.

«УВАГА! Програма управління  обов’язково повинна містити пропозицію потенційного управителя щодо прогнозованого доходу від управління з урахуванням чинників, які можуть впливати на надходження від управління Активом у розрізі місяців (а саме з прогнозованими щомісячними надходженнями) та суму надходжень до Державного бюджету України за звітний місяць, яку Учасник готовий сплачувати за рахунок власних грошових коштів, у разі неможливості забезпечення очікуваного розміру доходів», — зазначено в оголошенні.

День перед тим, 24 квітня, на сайті АРМА також оприлюднили повідомлення щодо проблемних аспектів управління ТОВ «Карпатнафтохім», інформують "Вікна".

«Наприкінці минулого року АРМА отримало в управління 100% арештованих корпоративних прав, земельні ділянки та виробничі будівлі ТОВ «Карпатнафтохім».

Після офіційного надходження до АРМА судової ухвали про передачу активу, в ході аналізу інформації в ухвалі та даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно було виявлено невідповідність. Так, деяке майно, зазначене в ухвалі як власність арештованого товариства (виробничі будівлі, цехи, цистерни), не належить йому відповідно до актуальних відомостей у Реєстрі. Відтак, укладення нотаріального договору управління зазначеним майном неможливе.

Про виявлену невідповідність АРМА невідкладно повідомило прокурора офіційним листом.

З аналізу тексту ухвали також слідує, що в управління АРМА не передано виробничі потужності (основні засоби) підприємства, а це унеможливлює виробництво продукції майбутнім управителем навіть за умови передачі йому 100% корпоративних прав. До того ж, відповідно до закону, при здійсненні повноважень власника корпоративних прав управитель зобов’язаний погоджувати свої дії з власником таких активів.

Варто зазначити, що після отримання активу в управління працівники АРМА тричі намагалися здійснити огляд підприємства, однак жодного разу не були допущені на територію. Агентство зверталось до прокурора з проханням посприяти в отриманні доступу до переданих в управління об’єктів нерухомості, але відповіді не отримало.

Водночас АРМА проведено збір інформації, зокрема отримано фінансову звітність ТОВ «Карпатнафтохім» за 2020-2021 рр. та 9 місяців 2022 року. Після отримання та опрацювання всієї зібраної інформації, офіційного повідомлення правоохоронних органів про виявлені проблеми, Агентством здійснено заходи щодо оголошення конкурсного відбору управителя вказаними арештованими активами», — повідомляє Національне агентство.

ВІКНА 1


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.