Ні — федералізації та виборам в ОРДЛО. Депутати Калуської міськради звернулися до президента

Категорія: Міська радаПереглядів: 1214

Позачергове засідання депутатів Калуської міської ради відбулося через підписання в Мінську так званої «формули Штайнмаєра».

Міський голова Ігор Матвійчук зазначив, що громада має право звернутися до президента з проханням конкретизувати текст цієї формули.

"Калуська міська рада і громада стурбовані різними заявами, які наробили галасу у ЗМІ і звертаємося до президента з роз’ясненнями, адже відсутня інформація з нашої української сторони стосовно підписання «формули Штайнмаєра», що підписана у Мінську. Тому ми маємо право звернутися до президента, щоб він оприлюднив нам офіційну інформацію, що саме підписано і погоджено в Мінську".

Проєкт звернення до президента України від імені зачитав секретар Калуської міської ради Роман Боднарчук, інформують "Вікна".

Депутати міської ради схвально оцінили рішення, зазначивши, що воно є виваженим і толерантним. Проте з урахуванням доповнень в тексті додали й інші побажання депутатів:

— про неприпустимість проведення місцевих виборів в ОРДЛО до повного повернення контролю над державним кордоном;

— про вчинення будь-яких дій, які б могли призвести до федералізації та порушення цілісності держави;

— про повернення окупованих земель Луганської, Донецької областей та Криму.

«За» проголосували присутні 24 депутати — 12 були відсутні. Окрім того, стало відомо, що координаційна рада політичних партій та громадських організацій демократичного спрямування Калущини підписала звернення, у якому виступає проти реалізації «формули Штайнмаєра», і у випадку невиконання умов залишає за собою право на безстрокові акції громадської непокори.

Звернення адресоване президенту України, Кабінету міністрів України, Верховній Раді і народним депутатам із Калуша Едуарду Прощуку і Олегу Марусяку.

Пропонуємо повний текст Звернення:

"Сьогодні всю Україну охопило хвилею бурхливого обговорення задекларованого у Мінську узгодження так званої «формули Штайнмаєра». Про неї йдеться начебто в листі представника України в трьохсторонній контактній групі Леоніда Кучми до представника ОБСЄ Мартіна Сайдіка.

Для всіх очевидним є те, що ця домовленість має вагоме значення у надважливих для нашої держави переговорах в нормандському форматі. Але занепокоєння в суспільстві, і в нашій Калуській громаді зокрема, викликане, скоріш за все, багатьма невідомими з тієї формули, яка до тепер офіційно не опублікована для громадськості. Ми всі розуміємо, що це має бути прописаний конкретний алгоритм зовнішньо- і внутрішньополітичних  дій, натомість чуємо з різних джерел неоднозначні трактування, здогадки, інтерпретації з цього приводу. Деякі з них навіть дуже насторожують і збурюють настрої, зокрема:

— про можливу амністію осіб, які вчинили злочини проти українців;

— про умови проведення місцевих виборів в ОРДЛО;

— про контроль державного кордону;

— про умови закріплення в Конституції особливого статусу окупованих районів Донбасу тощо.

Ми, депутати Калуської міської ради, представники інтересів громади Калуша, одностайні з Вами і з усіма співвітчизниками в прагненні до якнайшвидшого вирішення питання припинення війни, повернення окупованих земель Луганської, Донецької областей та Криму і встановлення миру на всій території. Але як і більшість наших громадян вважаємо, що через капітуляцію зберегти незалежність держави та її цілісність – неможливо. Це неукраїнський шлях.

Калуська міська рада ніколи не стояла осторонь державотворчих процесів. Тому вважаємо за необхідне сьогодні донести Вам свою позицію щодо нинішньої ситуації. В першу чергу – це неприпустимість проведення місцевих виборів в ОРДЛО до повного повернення контролю над державним кордоном, а також вчинення будь-яких дій, які б могли призвести до федералізації та порушення цілісності держави.

З огляду на вищесказане, звертаючись сьогодні до Вас, пане Президенте, вимагаємо оперативного оприлюднення документів з узгодженою «формулою Штайнмаєра» і офіційного їх тлумачення. Водночас закликаємо Вас – беріть у спільники народ! Дослухайтесь до його голосу! А при ухваленні доленосних рішень, коли на кону наша державність, пам’ятайте про тисячі загиблих українців у війні з російським окупантом, про десятки тисяч їх рідних, про сотні тисяч полеглих за незалежність України у всі роки національно-визвольної боротьби.

Слава Україні!".

 

ВІКНА 19


Коментарів: 4

 • яя (16:48 05/10/2019)
  Оцінка: +0 / -0 | [IP: 188.163.29.27]

  Ні федералізації,так-феодалізації

 • Анонім (09:04 06/10/2019)
  Оцінка: +0 / -0 | [IP: 185.207.139.2]

  ги, а яке відношення має міська рада райцентру до ордло? загальноукраїнську політику формулює київ а не дотаційний райцентр - депутати райц

  • ББА (14:55 07/10/2019)
   Оцінка: +0 / -0 | [IP: 92.3.84.95]

   хм . а чого ти свій немитий писок пхаєш в АМЕРИКАНСЬКИЙ ІНТЕРНЕТ ? shok

   • Анонім (18:19 08/10/2019)
    Оцінка: +0 / -0 | [IP: 185.207.139.2]

    ну, заяву в піндостанську прокуратуру ти вже написав, гроші на пам"ятник польським дзвонам перевів, тепер виложи свідоцтво на право власнос

  Залиште свій коментар!

  Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

  Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

  (обов’язково)


  Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
  Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.