Несолені і страви без цукру часто не сприймають діти і батьки — Ірина Люклян

Категорія: ВладаПереглядів: 6455

Начальниця міського управління освіти Ірина Люклян назвала харчування школярів з наступного семестру інноваційним. За її словами, у березні 2021 року вийшла урядова постанова про норми харчування в закладах освіти, якою впроваджено дві головні новації: розширено перелік категорій учнів, яких мають забезпечити безкоштовним харчування, та змінено підхід до організації харчування, інформують "Вікна".

Зокрема, у стравах має бути менше солі і цукру, а до 2024 року цих складових узагалі не буде у їжі для дошкільнят і школярів у закладах освіти. Крім того, зменшують споживання виробів із борошна, картоплі тощо, консервованих продуктів. Їх заміщатимуть більш корисними замороженими продуктами, овочами, фруктами і крупами.

Проте, як ішлося на засіданні виконкому, у закладах дошкільної освіти вже видно, що несолені і страви без цукру часто не сприймаються дітьми і батьками. Фіксують випадки, коли діти зовсім перестали їсти у закладі освіти.

«Ми працюємо. Частково з вересня переходили на нове меню, щоб не було шоком для батьків. Поступово впроваджували елементи нового меню в третьому, четвертому, п’ятому і десятому ліцеях — страви і соуси за рецептом Євгена Клопотенка. Багато речей сприймалися позитивно», — повідомила Ірина Люклян.

Крім того, наприкінці минулого року на базі ВПУ-7 провели майстер-клас з приготування страв, які можуть увійти у меню закладів освіти. Як зазначила начальниця управління освіти, рецептурні збірники на більш ніж 150 страв і технологічні карти є. Також у їдальнях можуть готувати страви за «своїми» рецептами, однак у такому разі їх потрібно погоджувати в Держпродспоживслужбі.

Більше про нове харчування — у публікації "Нагетси, супи-пюре, фалафель. Яке меню пропонують учням Калуської громади з 1 січня?".

ВІКНА 2


Коментарів: 1

 • yurko (20:24 14/01/2022)
  Оцінка: +0 / -0 | [IP: 195.95.147.51]

  Про йододефіцит вже забули?

  Вирощуємо кретинів?!

  Зато іноваційно..crazy

  Залиште свій коментар!

  Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

  Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

  (обов’язково)


  Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
  Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.