Насалик розповів, чим компенсують антрацит із зони АТО

Категорія: Влада -> Інфраструктура -> ВиробництвоПереглядів: 1895

Обсяги поставок вугілля з зони антитерористичної операції з кожним разом зменшуються, тому замість дефіцитного антрациту Україна закуповує вугілля газової групи у інших країн.

Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик в ефірі «112 Україна».

«Ми не плануємо, ми його закуповуємо із зони АТО. Тільки ця кількість вугілля з кожним разом зменшується в об’ємах. Ми зафрахтували та диверсифікували потоки вугілля з інших країн», - сказав міністр.

За словами Насалика, вже зафрахтовано понад 560 тис. тонн. Крім того, додав він, споживання вугілля антрацитової групи на тепловій генерації різко зменшилося. «Це пов’язано із долею атомної енергетики, яка значно зросла за цей період і дає можливість економити антрацитову групу вугілля», - пояснив урядовець.

З іншого боку, додав міністр, країна повністю виконує плани закупівель вугілля. «Хочу підтвердити, що тільки за минулу добу ми додатково доставили на склади 32 тисячі тонн вугілля, у тому числі й антрацитної групи», - наголосив він.

За даними Насалика, Україна використовує у тепловій системі генерації 15 тисяч тонн вугілля газової групи, яке видобувається на підконтрольній частині території держави, і споживає 9,2 млн тонн антрацитної групи вугілля, яке не виробляється на контрольованій частині території. «От ми їх і компенсуємо з інших джерел, але на сьогодні на складах знаходиться 1 млн 836 тис. тонн, і кожен день йде додатково постачання вугілля», - запевнив він.

Як повідомлялося, Україна почала відчувати гострий дефіцит енергетичного вугілля з літа 2014 року, коли внаслідок російської агресії на сході країни втратила контроль над частиною Донбасу, де розташовано більшість шахт.

Після цього країна почала імпортувати вугілля. 2015 року Україна імпортувала кам'яного вугілля і антрациту на загальну суму 1,632 мільярда доларів.

Укрінформ 19


Коментарів: 2

 • Анонім (22:26 17/10/2016)
  Оцінка: +1 / -0 | [IP: 37.53.30.92]

  shokshokПан Насалик хоче З Міненерго створити "міні" калуш-безплатне лікування,європідїзди на мільйони Генпідрядники ;хемичі, кузики, Фурди-

 • Анонім (16:42 18/10/2016)
  Оцінка: +0 / -0 | [IP: 46.149.186.232]

  попуас

  Залиште свій коментар!

  Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

  Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

  (обов’язково)


  Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
  Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.