Наполовину теплий: Калуш гріється лише від котелень

Категорія: Комунальні господарстваПереглядів: 3039

Холодна осінь стала причиною того, що опалювальний сезон в Україні розпочався на два тижні раніше, ніж зазвичай. Станом на 1 жовтня опалювальний сезон розпочався у 18-ти областях України. Гріти почали і в Івано-Франківську, проте, вже за день-два ЗМІ розповсюдили інформацію про те, що декларація про початок опалювального сезону — то лише фікція. У Калуші опалювальний сезон розпочався з 1 жовтня. Щоправда, гріються лише будинки та заклади соціальної сфери від котелень. Тепло від Калуської ТЕЦ, за найсприятливіших обставин, надійде лише на початку наступного тижня.

До опалювального сезону енергетичних ресурсів заготовлено достатньо, — наголосив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів України у середу, 2 жовтня. Микола Азаров акцентував, що, не зважаючи на обіцяне Укргідрометцентром потепління з наступної суботи, сьогоднішня погода не дозволяє тримати людей у холоді. Тому з початку цього тижня, на рішення уряду, “Нафтогаз” почав доводити тиск у системах газопостачання до робочої норми. Більше половини регіонів України вже вирішили розпочати опалювальний сезон. Інші мають приймати рішення про початок опалювального сезону, виходячи з конкретних погодних умов.

В Івано-Франківську для медиків та освітян опалювальний сезон повинен був розпочатися зранку 1 жовтня. Проте, журналісти, відвідавши кілька дитячих садків і шкіл, з’ясували: тепло не тільки не запустили, а навіть не планувалися будь-які перевірки на цьому тижні. За інформацією вихователів дитячих садків, “Теплокомуненерго” спробує вперше запустити опалення тільки 4 жовтня, а вже з понеділка (тобто, 7 жовтня) у дитсадках та школах буде тепло. Проте, і ці терміни можуть не відбутися. Як повідомив на оперативній нараді заступник міського голови Івано-Франківська Руслан Гайда, якщо до кінця тижня температура повітря буде нижче +8 градусів, то тепло запустять й у житловому секторі. А от прогноз погоди показує, що до нас знову йде потепління. Ймовірно, що “Теплокомуненерго” просто не встигне запустити опалення у закладах освіти, до того ж, 14 жовтня школярі йдуть на канікули, і тепло у школах запустять тільки наприкінці місяця.

Водночас, голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк на нараді у прем’єр-міністра України Миколи Азарова заявив, що Прикарпаття цілком готове до опалювального сезону.

3 КОТЕЛЬНІ ЩЕ НЕ ПРАЦЮЮТЬ

Як повідомила ”Вікнам” начальник управління освіти Калуської міської ради Любов Максимович, із 1 жовтня опалювати почали у тих дошкільних навчальних закладах, які отримують тепло від котелень. Для тих, які отримують тепло від Калуської ТЕЦ, опалювальний сезон ще не розпочався. Окрім того, почала роботу котельня ДН “Чебурашка”, яка перебуває на балансі управління освіти. Обігрів почали й у тих навчальних закладах, які мають пічне опалення.

Центральне опалення від Калуської ТЕЦ у місті отримують 5 садочків: “Ягідка”, “Ластівка”, “Калинка”, “Червона шапочка і “Росинка”. А також — загальноосвітні школи №№ 6, 7, 4, 5, 2, 10.

Відомостей щодо різкого зниження відвідуваності, зокрема, і через простудні захворювання, в освітян немає.

Начальник епідеміологічного відділу  Калуського районного управління держсанепідемслужби Зінаїда Ковбаснюк у коментарі “Вікнам” повідомила, що поки що облік захворюваності серед школярів і дошкільнят окремо не ведуть. Проте, загалом епідситуація у місті і районі — стабільна. Якщо улітку захворюваність у місті і районі грипом і ГРВІ сягала 15 випадків на 10 тис. населення, то нині маємо у середньому 30 випадків на 10 тис. населення. Проте, таке збільшення — сезонне. Приблизно третина із хворих — діти.

Начальник відділу гігієни підлітків Калуського районного управління держсанепідемслужби Тетяна Чернієнко наголосила, що перевірка навчальних закладів тільки починаються. Із середи перевіряють навчальні заклади району. А вже за тиждень перевірки розпочнуться у місті. Зокрема, на черзі — ДНЗ “Червона шапочка”. Підставою для того, щоб розпочати опалення у садку є температура (залежно від типу приміщення. — Авт.) від 19 до 22 градусів. А нижня межа температури у школах — 17 градусів. Скарг від батьків на холодні школи і садочки санепідеміологи поки що не отримували.

Заступник директора КП “Водотеплосервіс” Василь Козик зазначив, що з вівторка, згідно із розпорядженням міського голови від 30 вересня, опалювальний сезон розпочали у тих закладах соціальної бюджетної сфери, які отримують тепло від котелень. Станом на вчорашній день запустили 8 котелень: на вул. Медичній, у центральному стаціонарі; на вул. Чорновола, Винниченка, Писарській, Каракая, Біласа і Данилишина, бульварі Незалежності, та у районі, де розташована школа глухонімих. Залишилося підключити ще 3 котельні: на вул. Підвальній, Сівецькій та Малицькій. Але, оскільки пріоритет надавався закладам соціальної сфери, то першочергово запускали котельні, від яких опалюються дитячі садочки, школи та медичні заклади. Котельні запускали поки що без лімітів газу — така ситуація в усій Україні, адже погані погодні умови застали тепловиків зненацька. 

60% МІСТА МЕРЗНЕ

Щодо ситуації із опаленням від Калуської ТЕЦ, то наразі міський голова Ігор Насалик веде переговори із ДПЗД “Укрінтеренерго”, в управлінні якого перебуває Калуська ТЕЦ.

На тепло від Калуської ТЕЦ можна сподіватися не раніше наступного тижня, адже у понеділок у Києві відбудеться нарада за участю директора ДПЗД “Укрінтеренерго” Максима Кучера, міського голови Ігоря Насалика, директора КП “Водотеплосервіс” Ігоря Яковини. Очевидно, остаточна картина “вималюється” за результатами цієї наради. Наразі 60% міста, які отримують тепло від Калуської ТЕЦ, — мерзне.

— Для пуску обладнання Калуської ТЕЦ необхідно не менше 5 діб, — повідомив “Вікнам” директор Калуської ТЕЦ Сергій Таран. — Тому для своєчасного забезпечення тепловою енергією споживачів міста необхідно заздалегідь повідомити ДПЗД “Укрінтеренерго” про дату початку опалювального періоду та готовність до прийняття теплової енергії. Уже сьогодні Калуська ТЕЦ технічно готова до початку пускових операцій.

За словами Сергія Тарана, розпорядження міського голови Ігоря Насалика від 30 жовтня “Про початок  опалювального періоду” було прийняте без урахування необхідного для пуску обладнання терміну. Адже, згідно із зазначеним розпорядженням, КП “Водотеплосервіс” має подати теплоносій на житлові будинки з 15 жовтня, а на дошкільні, шкільні, навчальні заклади, лікарні міста — з 1 жовтня. Однак, Калуська ТЕЦ може подавати тепло комплексно.

— При прийнятті розпорядження про початок опалювального сезону не було враховано і те, що КП “Водотеплосервіс” не має договору купівлі-продажу теплової енергії у ДПЗД “Укрінтеренерго”. Хоча, відповідно до вимог ст. 19 Закону України “Про теплопостачання”, теплогенеруюча організація має право реалізовувати вироблену теплову енергію лише згідно з договором купівлі-продажу, — каже Сергій Таран. — КП “Водотеплосервіс” акцептував пропозицію ДПЗД “Укрінтеренерго” за результатами процедури закупівлі в одного учасника. Калуська ТЕЦ звернулася до КП “Водотеплосервіс” з тим, щоб підписати договір купівлі-продажу теплової енергії у тій редакції, яку надало “Укрінтеренерго”. Після цього комунальне підприємство має надати уточнену заявку щодо термінів подачі теплоносія для населення та бюджетних споживачів з урахуванням необхідного для пуску обладнання ТЕЦ терміну.

Про умови договору директор Калуської ТЕЦ наразі не говорить, однак зауважує, що угода прописує умови погашення заборгованості перед Калуською ТЕЦ. Нагадаємо, що загальний борг КП “Водотеплосервіс” перед Калуською ТЕЦ становить 112 млн. гривень. Проте, чи місто має “зобов’язатися” на увесь борг, а чи — лише за останні опалювальні сезони — невідомо. За словами Василя Козика, КП “Водотеплосервіс” надіслало на Калуську ТЕЦ свою угоду. І нині триває узгодження позицій.

Однак, відсутність тепла від Калуської ТЕЦ може “спровокувати” передчасні канікули для калуських школярів. За графіком, канікули у школах міста мають розпочатися 28 жовтня. Але, якщо школи і далі залишатимуться холодними, то школярі підуть на відпочинок із 14 жовтня.

Нині ігрові та спальні кімнати у дитсадках, а також — молодші класи гріють електрообігрівачами. Старшокласники — мерзнуть.

P. S. Зважаючи на теплу погоду, яка встановилася у неділю і яка, за прогнозами синоптиків, буде домінувати впродовж наступного тижня, у влади на перемовини із ДПЗД “Укрінтеренерго” ще є трохи часу.

ВІКНА 16


Коментарів: 3

 • ББА (15:57 07/10/2013)
  Оцінка: +0 / -4 | [IP: 176.252.144.197]

  ех дівки . даремно ви волосся всюди побрили - зима буде холодною crazy

 • сеня (16:53 07/10/2013)
  Оцінка: +4 / -0 | [IP: 46.149.180.140]

  Чому на КП"ВОДОТЕПЛОСЕРВІС" ще й досі орудує шайка злодіїв (,Козик В.П,Яковина І.Д Янів )?Коли наш ЦАР зробить порядок хоч тут.

 • туроператор (08:20 08/10/2013)
  Оцінка: +5 / -0 | [IP: 195.162.82.4]

  царьок з фаворитками поїхали в теплі краї!

  Залиште свій коментар!

  Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

  Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

  (обов’язково)


  Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
  Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.