Міська рада затвердила «культурну» стратегію
Наприкінці січня Калуська міська рада затвердила програму розвитку культури на 2012-2015 роки та програму забезпечення функціонування сфери культури м. Калуша на 2012 рік.
Перша програма включає кілька напрямків, які охоплюють усі сфери культурного життя міста. Вона не передбачає якоїсь конкретики, зокрема щодо фінансування. Як зазначила у коментарі «ДП» начальник міського управління культури Антоніна Попадюк, ця програма є стратегією, яка визначає напрямки розвитку і діяльності. Вона складена відповідно до державних вимог з метою забезпечення інтересів і потреб мешканців міста.
Програма забезпечення функціонування закладів культури на цей рік розрахована на фінансування в розмірі 14 млн. грн. Ці кошти розподілені за напрямками. Так, наприклад, для проведення капремонтів у палацах культури заплановано 900 тис. грн., ще 400 тис. грн. — для придбання автотранспорту, 450 тис. грн. — для муніципальних колективів, 300 тис. грн. — для капремонтів у бібліотеках тощо. Основні видатки програми — це виплата заробітних плат працівникам культури.
За словами А. Попадюк, за розрахунками Мінфіну для функціонування сфери культури у Калуші потрібно близько 6,5 млн. грн. Реально ж таких коштів не вистачить навіть на зарплату. Програму було розроблено і прийнято для того, щоб мати можливість дофінансовувати культуру за рахунок власних доходів міського бюджету (другий кошик).
На зарплату у сфері культури на рік потрібно більшу частину коштів програми — 7,5 млн. грн. (поки що оздоровчі для працівників не закладені) ще понад 1 млн. грн. — на енергоносії. Якщо розібратися, то до 10 млн. грн. — це обов’язкові видатки для функціонування галузі і лише орієнтовно 4 млн. грн., за умови що програма буде профінансована у повному обсязі, піде на розвиток. Серед пріоритетних напрямків — удосконалення діяльності бібліотечної системи (100 тис. грн. передбачено для придбання літератури і комп’ютерної техніки), капітальні ремонти палаців культури, народних домів, музею Калущини тощо.
Вл. інф.
Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.