Меморіальний комплекс на бульварі Незалежності сягатиме 7 метрів

Переглядів: 2510

Пріоритетним питанням стало будівництво меморіального комплексу біля Каменя Незалежності. На цьому місці згідно з проєктом передбачено установлення пам’ятника «Борцям за незалежність», облаштування центральної площі, скверу та пішохідних доріжок.

Міні-версію скульптури виготовив скульптор Ігор Семак. Візуалізацію меморіального комплексу розробив архітектор Василь Тимків.

 

У коментарі «Вікнам» Ігор Семак зазначив, що постаттю скульптури в бронзі вирішив зобразити жінку — Україну, одягнену в національний одяг, яка тримає Державний Герб. Зверху буде зображений голуб, який символізує Зіслання Святого Духа. Позаду скульптури стоятимуть п’ять бетонних конструкцій, на яких будуть міститися відомості про різні історичні періоди. А саме: про Козацьку добу, опришків, Січових Стрільців, УПА, проголошення Незалежності та російсько-українську війну на Сході України.

Презентуючи візуалізацію, Василь Тимків додав, що висота пам'ятника буде близько 3,5-4 метрів. Проте, враховуючи те, що він буде на постаменті і стоятиме на підвищенні сходів, то сягатиме близько 7 метрів. Гранітні конструкції будуть висотою 30-40 см. Камінь Незалежності стоятиме позаду скульптури.

Передбачать і встановлення пандусу для людей з обмеженими можливостями.

Поки що проєкт перебуває на стадії розробки. До 30 липня повинні розробити концепцію історичних епох, які будуть відображені на гранітних конструкціях. А 6 серпня вкотре обговорять візуальний стиль меморіального комплексу.

Обговорили присутні й реконструкцію площі біля центральної пошти на проспекті Лесі Українки. Там планують встановити пам'ятник Лесі Українці. Наразі скульптура частково готова. Як зазначив перший заступник міського голови Мирослав Тихий, фінансування на пам'ятник проситимуть із обласного бюджету.

Також до 20 серпня управління культури національностей та релігій має здійснити інвентаризацію всіх пам’ятників у місті, а до Дня Незалежності — привести їх до охайного та чистого вигляду.

ВІКНА 1


Коментарів: 1

  Залиште свій коментар!

  Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

  Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

  (обов’язково)


  Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
  Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.