"Карпатнафтохім" бореться проти передачі своїх активів в управління

Категорія: КриміналПереглядів: 890

На opendatabot.ua оприлюднено ухвалу Київського окружного адміністративного суду від 8 травня 2023 року про відмову у забезпеченні позову.

Зокрема калуське підприємство просило суд заборонити Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів  та/або будь-яким посадовим особам цієї структури  вчиняти дії щодо проведення конкурсу з відбору управителя для активів ТОВ «Карпатнафтохім», інформують "Вікна".

А також вжити заходи забезпечення позову — заборонити АРМА та будь-яким його посадовим особам вчиняти дії з управління корпоративними правами компанії «KARPATY CHEMICAL B.V.» (ця компанія зареєстрована у Королівстві Нідерланди та володіє 100% статутного капіталу калуського підприємства. — Ред.) та нерухомим майном, яке на праві власності належить ТОВ «Карпатнафтохім».

«В обґрунтування заяви про забезпечення позову позивач посилається на те, що має намір подати позов до Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів про визнання протиправними дії щодо управління майном ТОВ "Карпатнафтохім" та визнання протиправним і скасування рішення про оголошення конкурсу на пошук управителя майном ТОВ "Карпатнафтохім".

...Вказує, що у разі передачі АРМА управління майном переможцю конкурсу існує ризик настання негативних наслідків, поломок, аварій, техногенних катастроф тощо. Вказує на порушення органом досудового розслідування та прокурором при здійсненні кримінального провадження і процесуального нагляду, у тому числі  під час накладення арешту на майно. Є очевидні ознаки протиправності управління АРМА майном.

Зазначає, що невжиття заходів забезпечення позову може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду», — зазначено в ухвалі суду.

Однак суд дійшов висновку, що заява про забезпечення позову не підлягає задоволенню.

Зокрема, у позиції суду зазначено, що твердження ТОВ «Карпатнафтохім» про можливе настання негативних наслідків унаслідок проведення конкурсу не ґрунтується на будь-яких доказах.

«Розглянувши заяву про забезпечення позову, суд звертає увагу на те, що позивач не надав доказів існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди його правам, свободам та інтересам до ухвалення рішення в адміністративній справі, не обґрунтував причин неможливості захисту (поновлення) прав, свобод та інтересів позивача після набрання законної сили рішенням в адміністративній справі без вжиття таких заходів, не розкрив у чому полягає необхідність докладання значних зусиль та витрат для відновлення прав позивача у майбутньому, а також очевидність ознак протиправності дій відповідача», — йдеться у судовому документі.

Відтак суд не встановив підстав для задоволення заяви ТОВ "Карпатнафтохім" про забезпечення позову до АРМА та ухвалив відмовити у її задоволенні.

ТОВ «Карпатнафтохім» має можливість оскаржити цю ухвалу в апеляційному адміністративному суді протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Нагадаємо, 25 квітня Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів оголосило конкурс з відбору управителя для активів ТОВ «Карпатнафтохім».

Зокрема на конкурс з пошуку управителя виставлено  корпоративні права компанії «KARPATY CHEMICAL B.V.» (Королівство Нідерланди) у вигляді 100% частки статутного капіталу ТОВ «Карпатнафтохім» вартістю понад 2,3 млрд гривень, а також нерухоме майно та земельні ділянки, що належать підприємству. У повідомленні зазначено, що підставою передачі активу в АРМА є ухвали слідчого судді Братського районного суду Миколаївської області від 21.10.2022 року. Нагадаємо, тоді суд задовольнив  клопотання прокурора про передачу арештованого майна (речових доказів) в управління АРМА в рамках кримінального провадження від 26.05.2022 року. У документі наведено перелік нерухомого майна, яким, згідно з інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно володіє ТОВ «Карпатнафтохім». У переліку — 35 об’єктів нерухомого майна — адміністративні, виробничі будівлі й споруди, цехи, бази тощо, включаючи 8 земельних ділянок. Переважна більшість нерухомого майна — в Калуші. Також є об’єкти в колишньому Рожнятівському районі, селі Томашівці Калуського району, в місті Іршава Закарпатської області та місті Дрогобич Львівської області.

Приймання документів від учасників конкурсу з відбору управителя триватиме до 29 травня 2023 року включно.

Нагадаємо також, що напередодні оголошення конкурсу, 24 квітня, на сайті АРМА оприлюднили повідомлення щодо проблемних аспектів управління ТОВ «Карпатнафтохім».

У тому числі повідомили, що після отримання активів ТОВ «Карпатнафтохім» в управління (це відбулося наприкінці минулого року) працівники АРМА тричі намагалися здійснити огляд підприємства, однак жодного разу не були допущені на його територію.

ВІКНА 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.