Калуському ОСББ, яке створили у будинку-руїні, планують передати земельну ділянку в центрі міста

Категорія: ІнфраструктураПереглядів: 412

10 березня на офіційному сайті Калуської міської ради оприлюднили проєкт рішення міської ради «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення та надання в постійне користування земельної ділянки ОСББ «ІВАНА ФРАНКА 2».

А саме: пропонується затвердити об’єднанню співвласників багатоквартирного будинку «Івана Франка 2» проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку, яка знаходиться на вулиці Івана Франка, 2, м. Калуш. Площа земельної ділянки, яку мають намір передати у постійне користування ОСББ становить 0,2659 га.

Раніше, у грудні 2022 року, Калуська міська рада своїм рішенням надала ОСББ «Івана Франка 2» дозвіл на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки  орієнтовною площею 0,2659 га  у постійне користування.

За даними opendatabot.ua, дата заснування ОСББ «Івана Франка 2» — 20 червня 2022 року.

За цією адресою у центрі Калуша розташована руїна — рештки будівлі колишньої австрійської жандармерії і польської поліції, яка донедавна вважалася найстаршою будівлею у всьому Калуші. І хоча споруда має статус багатоквартирного житлового будинку, впродовж багатьох років тут ніхто не проживає, відтак будівля поступово руйнується і деградує. 

Важливо також, що ОСББ має не лише права (зокрема отримати у постійне користування земельну ділянку), а й обов’язки. Зокрема співвласники зобов’язані забезпечувати належне утримання та належний санітарний, протипожежний і технічний стан спільного майна багатоквартирного будинку; забезпечувати технічне обслуговування та у разі необхідності проведення поточного і капітального ремонту спільного майна багатоквартирного будинку; додержуватися вимог правил утримання багатоквартирного будинку і прибудинкової території, правил пожежної безпеки, санітарних норм тощо, а також несуть відповідальність за неналежну експлуатацію житлового будинку. Усі ці зобов’язання співвласники ОСББ «Івана Франка 2», м’яко кажучи, поки що не виконують.

Ситуацію «Вікнам» пояснив начальник управління комунальної власності Калуської міської ради Олександр Челядин. За його словами, де-юре у багатоквартирному житловому будинку на вул. Івана Франка, 2 є п’ять квартир. З них три — у приватній власності (причому володіє ними один власник), ще дві — належать громаді в особі управління комунальної власності. Тож представник управління брав участь у зборах співвласників житлового будинку, які приймали рішення про створення ОСББ.

Як наголосив Олександр Челядин, впродовж тривалого часу міська влада намагалася навести порядок з руїною у центрі Калуша, яка псує вигляд міста. Однак, оскільки тут є приватна власність, то можливості розв'язати проблему не було. Тож пішли іншим шляхом. А саме: власник трьох квартир має намір купити дві квартири в інших будинках Калуша і запропонувати їх міській раді замість двох комунальних квартир у житловому будинку на вул. Івана Франка, 2. Таким чином він стане власником усіх квартир житлового будинку, а після відведення земельної ділянки у постійне користування зможе провести реконструкцію житлового будинку і таким чином ця територія буде впорядкована, — пояснив Олександр Челядин.

Нагадаємо, що у грудні 2022 року Калуська міська рада прийняла рішення «Про пропозицію щодо укладення договору міни квартир» за яким вирішили розглянути пропозицію Медведя Петра Володимировича (він є головою ОСББ «Івана Франка 2»Підморгую про укладення договору міни з Калуською міською територіальною громадою щодо квартир комунальної власності за адресою: м. Калуш, вул. Івана Франка, 2, кв. 1 і кв. 4. Визначено вимоги до квартир, що можуть бути пропоновані для розгляду щодо укладення договорів міни — вони мають бути розташовані в місті Калуші, загальна площа двох квартир не може бути меншою сумі загальних площ комунальних квартир на вул. Івана Франка, 2  (100,3 кв. метри). Також квартири мають відповідати санітарно-технічним нормам.

Станом на 21 березня обмін квартир ще не відбувся, — повідомив Олександр Челядин.

ВІКНА 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.