Калуське родовище калійної солі хочуть передати у користування через конкурс

Категорія: ВиробництвоПереглядів: 636

Калуш-Голинське родовище є єдиною на Прикарпатті ділянкою надр, яка увійшла до переліку стратегічно важливих для держави.

На урядовому порталі оприлюднено Постанову Кабінету Міністрів України від 14 лютого «Про затвердження переліку ділянок надр (родовищ корисних копалин), які мають стратегічне значення для сталого розвитку економіки та обороноздатності держави, що надаватимуться у користування шляхом проведення конкурсів на укладення угод про розподіл продукції».

Затверджений Урядом Перелік ділянок надр, які мають стратегічне значення, містить 5 корисних копалин: ванадієві, літієві, титанові, уранові руди та сіль калійну. Саме на родовища з цими стратегічними матеріалами, а їх у Постанові є 26, як передбачають в Уряді, можуть бути укладені угоди про розподіл продукції, інформують "Вікна".

Вказані копалини входять у переліки критично важливих для ЄС та США. Тож є стратегічними не лише для України, а й для її ключових партнерів. Водночас Перелік не є вичерпним: рішення передбачає його щорічну актуалізацію.

У затвердженому переліку є два родовища калійних солей — Стебницьке і Калуш-Голинське. До речі, Калуш-Голинське родовище є єдиною на Прикарпатті ділянкою надр, яка увійшла до переліку стратегічно важливих для держави. Зазначено, що основною корисною копалиною тут є солі калійні, супутня корисна копалина — сіль магнієва, а саме родовище знаходиться в Калуському районі, за 2 кілометри на захід від залізничної станції Калуш та за 30 кілометрів на північний захід від залізничної станції Івано-Франківськ.

Згідно із Законом України «Про угоди про розподіл продукції» держава доручає інвестору на визначений строк проведення пошуку, розвідки та видобування корисних копалин на визначеній ділянці надр та ведення пов'язаних з угодою робіт. Своєю чергою інвестор зобов'язується виконати доручені роботи своїм коштом і на свій ризик з наступною компенсацією витрат і отриманням плати (винагороди) у вигляді частини прибуткової продукції.

ВІКНА 5


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.