Калуська влада відмовилася від майна ТОВ "Оріана-Еко"

Категорія: ВладаПереглядів: 266

Рішення міської ради, яким вона фактично відмовилася від прийняття у комунальну власність майна ТОВ "Оріана-Еко", є закономірним, адже законність його відчуження остаточно не встановлена.

11 вересня на пленарному засіданні позачергової сесії Калуської міської ради депутати розглянути проєкт рішення "Про вжиття заходів, спрямованих на прийняття у власність майна", однак не підтримали його, повідомляють "Вікна".

Йдеться про цех технологічного автотранспорту загальною площею 7 011 квадратних метрів на вул. Шахтарській, 7 у місті Калуші, який виконавча служба в Калуському районі тричі намагалася продати з аукціону для стягнення з ТОВ "Оріана-Еко" боргів з орендної плати за землю перед Калуською міською радою, однак безуспішно. Борги, які підлягають стягненню — понад 7 млн гривень, на третьому аукціоні стартова ціна цеху автотранспорту становила близько 9,2 млн гривень. Тож виконавча служба запропонувала Калуській міській раді забрати майно у комунальну власність, компенсувавши різницю — понад 1,8 млн гривень — з бюджету громади.   

Нагадаємо, цех технологічного транспорту пробували приватизувати тричі, причому щоразу ціна зменшувалася. Стартова ціна нерухомого майна на першому аукціоні становила 13,1 млн гривень, на другому — 11,2 млн гривень, на третьому, який мав відбутися 21 серпня — 9,2 млн гривень.  

Як раніше повідомляв міський голова Андрій Найда, Калуська міська рада зацікавлена в продажу частини цеху технологічного транспорту, оскільки вторговані кошти підуть на розвиток громади, а майно та відповідна земельна ділянка зможуть стати в пригоді майбутнім власникам — суб’єктам господарювання для здійснення своєї діяльності.

Борг по платі за землю ТОВ "Оріана-Еко" перед Калуською міською радою значно перевищує 7 млн гривень, по яких рішення судів передали до виконавчої служби. Так, у червні 2018 року Калуська міська рада передала в оренду ТОВ "Оріана-Еко" (це підприємство створювали з метою перероблення розсолів Домбровського кар’єру. — Ред.) три земельні ділянки: понад 402 га (під кар’єром), понад 244 га (сульфатно-збагачувальна фабрика) і понад 2,6 га (цех технологічного автотранспорту).

ТОВ "Оріана-Еко" до переробки розсолів не приступило і накопило значний борг по орендній платі за землю — йдеться про сотні мільйонів гривень. Міська рада неодноразово позивалася до ТОВ "Оріана-Еко" про стягнення заборгованості з орендної плати за землю. Щоправда, зараз є кілька рішень судів лише щодо двох менших земельних ділянок. Позов до суду про стягнення орендної плати за більшу земельну ділянку не подавали, але планують: тут великі суми, а отже суттєвим є і розмір судового збіру, кошти на сплату якого потрібно виділяти з бюджету громади.  

Крім того, АТ "Оріана" не погоджується з приватизацією цеху технологічного транспорту (саме це державне підприємство передало майно у статутний капітал ТОВ "Оріана-Еко"). Зокрема, АТ "Оріана" подала у Господарський суд Івано-Франківської області позов до ТОВ "Оріана-Еко" і Калуського відділу державної виконавчої служби про зобов'язання виконавчої служби виключити цех технологічного автотранспорту з опису у виконавчому провадженні та зняти з нього арешт. Суд виніс рішення 18 серпня, а саме відмовив "Оріані"  у задоволенні позову. На це рішення ще може бути подано апеляційну скаргу.

Тож рішення міської ради, яким вона фактично відмовилася від прийняття у комунальну власність майна, є закономірним. По-перше, законність його відчуження остаточно не встановлена. По-друге, сума стягнень з ТОВ "Оріана-Еко" боргів по орендній платі за землю за рішеннями судів буде тільки збільшуватися, тож сенсу фактично викуповувати майно нехай всього за 1,8 млн гривень — немає. По-третє, реалізувати його, як показали три невдалі аукціони, теж проблематично. 

ВІКНА 2


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.