Калуська влада анонсувала оптимізацію в освіті

Категорія: ВладаПереглядів: 333

За словами голови Калуської громади Андрія Найди, у громаді необхідно вибудувати структуру освітянських закладів, яка б "вписувалася" у формулу державної субвенції.

Учора, 22 вересня, на своїй сторінці в соціальній мережі міський голова Калуської громади Андрій Найда повідомив, що у громаді триває процес формування бюджету на 2024 рік. У цьому контексті була ініційована зустріч з керівниками шкіл та депутатами міської ради для того, щоб почути про проблеми освітніх закладів та першочергові з них врахувати при плануванні кошторису громади на наступний рік, інформують "Вікна".

"На сьогодні є розуміння і в освітян, і в депутатів, що перспективи бюджету неоптимістичні. Ми вже неодноразово наголошували, що цього року ми не доотримуємо освітньої субвенції на рівні 18 млн і нам доводиться з місцевого бюджету дофінансовувати повноваження держави.

Наступний рік може виявитися ще складнішим, бо маємо загрозу вилучення "військового" ПДФО та додаткових 4% цього податку на різницю в тарифах. Тому ми разом маємо вибудувати структуру освітянських закладів, яка, хоча б наближено, "вписувалася" у формулу державної субвенції. Це, звісно робота не одного дня, але ми мусимо активізувати свою роботу в цьому напрямку", — написав міський голова.

Нагадаємо, дефіцит освітньої субвенції був і у попередні роки і різницю завжди покривали з бюджету громади. Наприклад, у 2021 році він становив 19,9 млн гривень. Оптимізацію структури освітянських закладів калуська влада задумала ще у 2021 році. Тоді було затверджено план з формування спроможної мережі закладів загальної середньої освіти на 2021-2024 роки.

Перший етап з реорганізації реалізували до 1 вересня 2021 року. А саме: Мостищенську філію десятого ліцею перетворили  у початкову школу (цей план перевиконали, позаяк цього року у Мостищанській філії немає ні дітей, ні класів, тож де факто школи у селі немає). Також на першому етапі Калуську гімназію №8 в Підгірках перетворили на філію десятого ліцею та реорганізували Довга-Калуську початкову школу — вона стала структурним підрозділом Пійлівського ліцею (зараз тут також немає ні дітей, ні класів).

На другому етапі оптимізації, до 1 вересня 2022 року, мала відбутися реорганізація калуських ліцеїв №1 і №4 та Ріп’янського ліцею на гімназії, на третьому етапі (до 1 вересня 2023 року) — реорганізація Калуського ліцею №5, Тужилівського і Пійлівського ліцеїв на гімназії. Однак ці два етапи залишилися нереалізованими — станом на зараз з усіх ліцеїв, які вже мали бути гімназіями, 10-11 класів немає лише у Ріп’янському.

"Торкалися сьогодні питань, які виникли в освітян у контексті розгляду міською радою роботи Управління освіти міської ради. Одне точно можу сказати, що роботу наших педагогічних працівників, керівництва ліцеїв, гімназій, дошкільних та позашкільних установ ми всі оцінюємо дуже високо. Дякуємо кожному вчителеві, вихователю та керівнику за те, що в цей складний для нас усіх час вони тримають гідний рівень освіти цілої громади", — зазначив міський голова.

Так, на сесії Калуської міської ради наприкінці серпня депутати не підтримали звіт управління освіти за 2022 рік, тим самим давши негативну оцінку його роботі. Серед претензій з боку керівництва громади — суттєве зменшення освітньої субвенції, нездольна комунікація з депутатами, недостатнє залучення коштів для облаштування укриттів,  суттєва різниця між педагогічними ставками за освітньою субвенцією і фактичними тощо. В принципі ситуація не нова, у 2021 році міська рада теж не підтримала звіт управління освіти. До речі, багато зауважень до управління освіти також висловила заступниця міського голови Надія Гуш, таким чином вона оцінила і свою роботу впродовж 2022 року, адже у пере6ліку її обов’язків зазначено "спрямовує, координує та контролює діяльність управління освіти".

 

ВІКНА 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.