Калуська мисткиня створила вертепні образи ляльки-мотанки і кози-хуліганки

Категорія: АкціїПереглядів: 996

Днями у Калуші вперше пройшла велика вертепна хода. З поміж широкого різноманіття костюмів та декорацій увагу багатьох привернули костюми калуської мисткині Романни Площанської та її доньки Медеї. Мама з дочкою були в образах кози та ляльки-мотанки.

У коментарі «Вікнам» калушанка зазначила, що з-поміж різноманіття різдвяних персонажів зупинилася на образі кози-дебоширки, адже тварина енергійна, з характером. А зараз усім бракує сил і рішучості, каже Романна Площанська. Сам образ трохи осучаснила і запропонувала дочці, якій сподобалася ідея мами.

Сама ж мисткиня приміряла костюм ляльки-мотанки. Берегиня мотанка — це поєднання минулого і сучасного. Це мене є зв'язок із нашими предками, каже мисткиня:

«Для мене вона несе сакральний символ української духовності, вона — берегиня. Знаєте, в мене виникає бажання виділити нашу неньку Україну, взяти її в обійми й просто десь полетіти в космос, щоб нас ніхто не чіпав. Власне таким чином я хотіла передати емоції таким чином».

Костюм ляльки-мотанки та кози — це авторські роботи Романни Площанської. Калушанка наголошує, що раніше нічого схожого не бачила. Образи створила «з нуля». Найбільше часу працювала над маскою-мотанкою, адже потрібно було виготовити основу і задекорувати. Робота над образами зайняла близько місяця.

Взявши участь у масштабній вертепній ході, Романна з Медеєю почули багато приємних слів.

«9 січня ми брали участь у вертепній ході і, ви знаєте, відгуків за наші образи було дуже багато і це не могло не радувати. Бо ми вклали багато часу і сили в це все. І, звичайно, хотіли порадувати людей», — зазначила мисткиня.

Після вертепної ходи Романна з донькою  пішли колядувати до осель калушан. Коляда та образи мами та доньки не залишив нікого байдужих.

«Люди були в захваті, ми бачили їхні очі — там без слів було все зрозуміло. Тому нам вдалося зробити все найкращим чином».

ВІКНА 2


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.