Калуська громада отримає на освіту на 16 млн гривень менше, ніж торік

Категорія: ВладаПереглядів: 973

На офіційному сайті Калуської міської ради оприлюднили проєкт рішення міськради про внесення змін до бюджету громади на 2023 рік.

Нагадаємо: бюджет громади на цей рік було затверджено наприкінці грудня, причому без освітньої субвенції — її розмір на той час був невідомим, інформують "Вікна".

За проєктом змін до бюджету у доходах громади пропонують врахувати освітню субвенцію з державного бюджету у сумі 171 млн 734,2 тис. гривень та спрямувати її управлінню освіти.

Окрім того, Калуській громаді з обласного бюджету передають близько 1,4 млн гривень субвенції на забезпечення інклюзивно-ресурсних центрів.

Нагадаємо, освітню субвенцію виділяють виключно на заробітні плати педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, а усі інші видатки має забезпечити бюджет громади. Традиційно найбільше коштів міського бюджету витрачають на освіту – без освітніх субвенцій на цю галузь у 2023 році заплановано виділити 212,2 млн гривень з загального і спеціального фондів.

Раніше повідомляли, що потреба у коштах на зарплати педагогічних працівників шкіл громади — понад 185 млн гривень, тож освітньої субвенції виділено приблизно на 14 млн гривень менше від потреби. Різницю, вірогідно, доведеться знайти у бюджеті громади.

Така ж ситуація була й у попередні роки: повідомляли, що Калушу не вистачає по 18-20 млн гривень освітньої субвенції на зарплати педагогів на рік.

До речі, на 2022 рік Калуській громаді виділяли понад 208,8 млн гривень освітньої субвенції, згодом після початку війни її розмір на 2022 рік зменшили до 187,9 млн гривень. Таким чином у 2023 році розмір освітньої субвенції для Калуської громади проти попереднього року зменшився на 16,2 млн гривень.

На сайті Міністерства освіти і науки України оприлюднили інформаційні довідки щодо розрахунку освітньої субвенції для кожної з громад країни. Щодо Калуської, то вказано, що у 2022 році кількість школярів складала 9510, а у 2023 році вона є суттєво меншою — 9047.

ВІКНА 2


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.