Калушан попереджають: вода з двох джерел містить кишкову паличку

Категорія: ЕкологіяПереглядів: 1623

Досліджені проби з джерел «Богуна» (біля Калуської центральної районної лікарні) та «Криничка» на вулиці Сірка (мікрорайон «Височанка» ) за показниками епідемічної безпеки питної води не відповідають  вимогам Державним санітарним правилам і нормам 2.2.4.-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». У зразках води виділені бактерії групи кишкової палички, інформують "Вікна".

Вода з цих улюблених калушанами джерел не придатна для споживання та господарсько-побутового користування.

Для профілактики гострих кишкових інфекцій фахівці рекомендують вживати кип’ячену воду або використовувати бутильовану сертифіковану питну воду.

З метою попередження виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії в дітей фахівці Калуської районного відділу ДУ «Івано–Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» впродовж жовтня і листопада дослідили 156 проб води з індивідуальних колодязів, вода з яких використовується для споживання дітей віком до 3-х років.  В досліджених пробах перевищення вмісту нітратів не виявлено. Визначена концентрація нітратів становить від 4,5 до 24.7 мг/куб. дм ри гранично допустимій концентрації <=50,0 мг/куб. дм.

"Пам’ятайте, що кип’ятіння, відстоювання не знижують вмісту нітратів у воді, а навпаки, — збільшують її токсичність. При оцінці якості води користуйтесь лише результатами лабораторних досліджень", — радять фахівці.

ВІКНА 2


Коментарів: 1

 • yurko (14:37 18/11/2021)
  Оцінка: +0 / -0 | [IP: 195.95.147.62]

  Можна зробити бювет в центрі. Використати воду з водозбору "Парк" де її не хлорують і звідки воду раніше продавали як мінералку "Криниченька

  Залиште свій коментар!

  Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

  Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

  (обов’язково)


  Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
  Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.