Голова Калуської станиці Братства вояків УПА Степан Петраш відзначив 96 років

Категорія: СоціумПереглядів: 999

Сьогодні, 14 січня, своє 96-річчя відзначає голова Калуської міськрайонної станиці Братства вояків УПА, почесний громадянин міста Калуш Степан Петраш.

Бог досі береже легендарного повстанця. Зустріч зі Степаном Петрашем — завжди гарний привід поспілкуватися у невимушеній атмосфері, почути його розповіді про боротьбу за вільну та незалежну Україну в лавах Української Повстанської Армії.

Степан Петраш в 16 років ступив на шлях боротьби, а у 17 молодий повстанець на псевдо "Данилко" вже воював проти нацистів і радянських окупантів. За боротьбу з окупантами Степан Петраш був засуджений до 10 років позбавлення волі. Відбував покарання сталінського режиму у Воркуті. Звільнений 5 жовтня 1954 року, але ще багато років вимушений перебувати у Воркуті без права виїзду. В Україну повернувся лише в 1972 році.

Усе своє життя Степан Петраш був справжнім патріотом, борцем за незалежність України, невтомним громадським і політичним діячем. З 2000 року очолює станицю ветеранів ОУН-УПА Калущини. Попри поважний вік активно проводить патріотичну роботу серед учнівської молоді. Є автором книги "Була собі пригодонька" та став одним із героїв фільму "Шлях поколінь". За активну громадську діяльність Степана Петраша неодноразово нагороджували відзнаками та нагородами державного рівня.

"Сьогодні, на жаль, нам доводиться жити у час неспокою та тривог, у час, коли знову доводиться захищати рідну землю від одвічного нашого ворога — кремлівської орди. Нова генерація українських Героїв переймає досвід та спадок воїнів Української Повстанської Армії, які йшли на муки й смерть в ім’я Бога і України. Степан Петраш є живим прикладом служіння українській державі для наших воїнів, для молодого покоління, якому належить звільнити українську землю від загарбників та утверджувати ідеали свободи і демократії в Україні", — йдеться у привітанні голови Калуської районної державної адміністрації — начальниці районної військової адміністрації Жанни Табанець.

Дякуємо Степану Петрашу за подвиг, за мужність, і бажаємо ще багато років прожити у здоров’ї та з добром у серці.

ВІКНА 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.