Через Генплан влада Калуша може піти до суду

Категорія: Міська радаПереглядів: 837

Про це йшлося 13 грудня на бюджетних слуханнях, де  депутатам представили проєкт кошторису Калуської громади на наступний, 2023 рік.

Пауза і затвердженням Генерального плану міста Калуша триває понад рік. Нагадаємо Розробляти новий Генплан розпочали наприкінці 2017 року: в серпні відбувся тендер, переможцем якого стало Державне підприємство «Науково-дослідний і проектний інститут містобудування», з яким і було укладено угоду на 610 тис. гривень, інформують "Вікна".

Розроблення нового Генплану міста мало завершитися до кінця 2018 року, однак затягнулося у зв’язку з тим, що наприкінці 2018 року вступив у дію новий Закон «Про стратегічну екологічну оцінку». Відтак довелося замовляти Звіт про стратегічну екологічну оцінку та виділяти додаткове фінансування.

У серпні 2020 року розробники представили проєкт Генерального плану та його складової — Історико-архітектурного опорного плану, який визначає межі та режими використання історичних ареалів міста Калуша. На процес затвердження Генплану вплинули як обмеження, пов’язані з пандемією коронавірусу, так і суперечки щодо допустимої висотності забудови на площі Героїв . У початковому варіанті йшлося про максимум 3-4 поверхи, однак згодом інститут містобудування вніс зміни, які допускали будівництво на 9 поверхів.

Врешті проєкт Генплану у вересні 2021 року розглянули на засіданні архітектурно-містобудівної ради управління містобудування та архітектури Івано-Франківської обласної державної адміністрації. Це — один з етапів затвердження містобудівної документації. У цілому висновок містобудівної ради — позитивний. Своїм рішенням вона рекомендувала Калуській міській раді «затвердити у встановленому чинним законодавством порядку проєкт містобудівної документації: Генеральний план м. Калуш та Історико-архітектурний опорний план, визначення меж та режимів використання історичних ареалів міста Калуш». Проте документацію погодили не без зауважень, зокрема в історико-архітектурному плані міста Калуша рекомендували  висотність забудови до 6 поверхів.

Далі Генплан ще має погодити Міністерство культури, треба пройти державну експертизу та винести на затвердження Калуської міської ради.

Однак, як йшлося на бюджетних слуханнях, Міністерство культури Історико-архітектурний опорний план ще не розглянуло, оскільки розробник — інститут Містобудування — подав його електронну версію, а вимагається паперова. Її чомусь ніяк не можуть подати, а міська влада методів впливу на розробника Генерального плану не має. Як зазначив перший заступник міського голови Мирослав Тихий, у разі, якщо до кінця року розробник не подасть документацію Міністерству культури, то міська рада буде позиватися до суду.

Також на слуханнях повідомили, що експертиза Генплану вже проведена. Також міська влада вже практично повність оплатила послуги інституту Містобудування: залишився останній платіж — за експертизу. Однак з ним, допоки розробник не передав документацію на погодження Мінкультури, не поспішатимуть.

 

 

ВІКНА 1


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.