Житло, пивоварня і музей. Міська рада затвердила проєкт детального планування території Калуського пивзаводу

Категорія: Влада -> ІнфраструктураПереглядів: 1641

У понеділок, 13 вересня, депутати Калуської міськради на засіданні позачергової сесії розглянули питання про затвердження проєкту детального планування території для будівництва групи багатоквартирних житлових будинків із закладами громадського призначення на території пивзаводу на вул. Грушевського, 89-а в м. Калуші.

Як поінформував начальник управління архітектури та містобудування Роман Кузик, який доповідав з цього питання, документація уже розроблена. Нею передбачено будівництво 16 секцій житлового будинку, збереження пивоварні, забудова громадського простору і заклади громадського харчування, повідомляє "Калуш ФМ".

Депутат Олександр Соколовський висловив від імені громадян занепокоєння щодо функціонування пивзаводу, адже виробництво пива за останній рік впало на 80%. Працівники пивзаводу хочуть, щоб пивоваріння у Калуші збереглося, і солодовня, якій більше ста років, залишилася історичною родзинкою Калуша. Депутат з цього приводу вимагав від власників гарантій, і щоб місто мало якийсь вплив, запропонував підписати Меморандум.

Натомість депутатка Ольга Сікора зазначила, що не можна власника заставити варити пиво, бо так захотіла міська рада.

«Кожен бізнесмен сам має вирішувати, що робити. Давайте працювати в правовому руслі», – закликала вона.

Виступив на сесії і власник пивзаводу Руслан Терешко. Він зазначив, що цілком природно, що громаду і депутатів цікавить доля пивзаводу.

«В останні роки виробництво дійсно збиткове, бо це радянська спадщина, яка потребує оновлення і капіталовкладень. Випуск продукції впав, бо ми не може конкурувати з іншими по цінах. Виробництва розкидані, обладнання застаріле. Тож щоб зберегти завод як історичну спадщину та робочі місця, було прийняте рішення про його реновацію з реконструкцією і зосередженням самого виробництва на тій ділянці, де є історичні споруди, які придатні для цього, тобто у приміщенні солодовні», – пояснив він.

Власник запевнив, що пивоварня буде. Просто територію хочуть використати інвестиційно привабливо: 0,5 га – під виробництво, а 3 га – під комплексну забудову. Все проходитиме поетапно, виробництво не зупинятиметься, хіба на 2-3 місяці в зимовий період. Архетип солодовні, в якій його планують зосередити, буде збережений. Зокрема на першому і другому поверсі розмістять нові технологічні лінії, а третій-четвертий займатиме музей чи галерея артефактів з історії пивоваріння у Калуші та дегустаційний зал.

Щодо меморандуму, то власник пивзаводу зазначив, що це документ декларативний і ніяких гарантій не дає.

Вихід щодо збереження солодовні запропонував головний архітектор Роман Кузик. За його словами, цю будівлю пропонують внести в реєстр пам’яток архітектури місцевого значення. А оскільки в історико-архітектурний план будуть вноситися коректури  відповідно до протоколу містобудівної ради, то в міністерство на затвердження подадуть історико-архітектурний план і солодовню як пам’ятку.

«Якщо солодовня буде у реєстрі пам’яток, це допоможе зберегти цю будівлю, і власники нічого деструктивного з нею не зможуть зробити. До грудня ми б мали вийти на затвердження», – додав він.

Також депутати цікавилися заїздом в даний комплекс, комунікаціями та іншим.

Руслан Терешко розповів, що житловий комплекс представлятиме собою забудову, де будуть внутрішні закриті двори з ландшафтним дизайном і озелененням, дитячими і спортивними майданчиками.

З іншого боку передбачений громадський простір для мешканців Калуша, так звана стометрівка, яка з’єднає дві дороги і буде пішохідною зоною. У будівлях планують  облаштувати заклади громадського харчування та торгівлі. Відповідно до проєкту житловий квартал і виробництво по архітектурному стилю мають доповнювати одне одного.

У результаті депутатський корпус проголосував за даний проєкт рішення.

Додамо, що вперше у Калуші про новий проєкт забудови території в районі Калуського пивзаводу розповіли на черговій зустрічі у прямому ефірі із першим заступником Калуського міського голови Мирославом Тихим, яка відбулася 1 квітня.

КАЛУШ ФМ 7


Коментарів: 3

  • yurko (09:15 16/09/2021)
    Оцінка: +2 / -0 | [IP: 195.95.147.69]

    Випуск продукції впав, бо ми не може конкурувати з іншими по цінах.

    ЧУХНЯ!!!

    Новий бізнес по-українськи. Купляємо за безцінь пі

  • yurko (09:18 16/09/2021)
    Оцінка: +2 / -0 | [IP: 195.95.147.69]

    Земельна ділянка перебуває в комунальній власності,: її в 2015 році передали в оренду ТОВ «ТД КАЛУСЬКИЙ БРОВАР» терміном на п’ять рокі

  • яя (14:26 02/10/2021)
    Оцінка: +0 / -0 | [IP: 188.163.29.44]

    Пригадую,років зо 20 тому у місцевій пресі була стаття про виняткову користь саме калуського пива.Тільки Гаврилишин публічно це заперечив,н

    Залиште свій коментар!

    Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

    Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

    (обов’язково)


    Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
    Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.