Євген Яковлєв: Ропа Домбровського кар’єру не підходить для видобутку сланцевого газу

Категорія: Екологія -> ВиробництвоПереглядів: 1563

Про це у коментарі "Вікнам" зазначив доктор технічних наук, головний науковий співробітник Інституту телекомунікацій й глобального інформаційного простору НАН України Євген Яковлєв.

— Зараз розглядають питання про використання у виробництві природного газу зі сланцевих порід розсолів Домбровського кар’єру як складової технологічних розчинів  при фрекінг-процесі (гідрогеомеханічному дроблінні горизонту сланцевого газу), — зауважує Євген Яковлєв. — Їх можна трубопроводом закачувати на потрібні ділянки і таким чином економити прісну воду. Однак особисто я дотримуюся думки, що ропа не підходить для таких робіт, адже є електролітом, яка здатна руйнувати багаточисленні органохімічні сполуки у розчині для фрекінгу. Слід також пам’ятати, що таким чином ми створюємо потенційні високотоксичні довгострокові джерела потенційного забруднення підземної гідросфери. США не мають досвіду використання ропи при видобутку сланцевого газу — їхня технологія базується виключно на використанні прісної води.

За результатами круглих столів Національного інституту стратегічних досліджень при Адміністрації Президента України провідні фахівці України в галузях еколого-техногенної безпеки та моніторингу довкілля відзначили, що зараз у США, згідно з рішенням Конгресу, проводиться великий обсяг ревізійних робіт для оцінки потенційного забруднення підземних та поверхневих вод у 35-ти штатах.

— Нам слід звернути увагу на те, що вплив фрекінг-процесу є дуже повільним з проявом у великих ділянках геологічного середовища і тому він може бути незворотнім для зони питних і мінеральних вод, — акцентує доктор технінчих наук Яковлєв.

Нагадаємо, що, як повідомляли “Вікна”, у Тисмениці відбувся семінар «Виробництво природного газу зі сланцевих порід», який організувало представництво американської корпорації Chevron в Україні. За підрахунками професора Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Олександра Петровського, який виступив на семінарі, при прогнозованому об’ємі води на розробку Олеської ділянки 2,26 млн куб. метрів калуських розсолів вистачило б на 11-12 років.

ВІКНА 0


Коментарів: 5

  • капітан Врунгель (22:38 15/02/2013)
    Оцінка: +2 / -6 | [IP: 178.94.154.130]

    А як то розуміти,що якась американська корпорація буде видобувати у нас сланцевий газ? То все одно якби україннська газонафторозвідувальн

  • Миколка (22:55 15/02/2013)
    Оцінка: +5 / -1 | [IP: 46.211.220.36]

    Врунгель...-народ ніщо! американська корпорація ВСЕ!

    Вперше чуєш? Спитай у негрів!

  • капітан Врунгель (00:13 16/02/2013)
    Оцінка: +2 / -3 | [IP: 178.94.154.130]

    Вже спитав..Негри мені мінуси наставили....

  • капітан Врунгель (11:34 16/02/2013)
    Оцінка: +3 / -0 | [IP: 178.94.45.53]

    ...неначе писанка село,зеленим гаєм поросло,цвітуть сади,біліють хати,а на горі стоять палати....і сланцеві бурові вишки кругом бвваніють...П

  • ББА (06:39 28/03/2013)
    Оцінка: +1 / -0 | [IP: 176.252.5.139]

    камуністи колись казали так : землю - селянам , заводи - робочим , гроші - бандитам , нафту чи газ - омериканцям . все просто і зрозуміло . так що

    Залиште свій коментар!

    Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

    Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

    (обов’язково)


    Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
    Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.