Віднедавна українцям не тільки важко жити, але й далеко не легше вмирати

Категорія: СоціумПереглядів: 3486

Віднедавна в Україні змінився порядок реєстрації смерті. А оскільки кожен з нас в житті стикається з втратою близьких людей, то повинен знати всі нюанси даної процедури. Саме з цією метою нещодавно у Калуській центральній районній лікарні пройшла нарада за участю влади, представників медицини та правоохоронних органів. Отож відтепер при констатації факту смерті в складі експертної групи мають бути присутні не тільки медичні працівники, а й слідчий міськвідділу міліції: Крім того, при потребі, а саме у випадку насильницької смерті чи при настанні смерті поза місцем проживання, виїжджає ще й судмедексперт. До речі, штат судмедекспертів, який окрім Калуського, обслуговує ще один район нашої області, налічує одну особу. Чи справлятиметься вона фізично зі своїми обов’язками наразі залишається загадкою. Додамо, що згідно наказу, до приїзду експертної групи забороняється переміщювати людину з місця, де настала смерть. Ще однією новацією в процедурі поховання померлих громадян є практично обов’язкова процедура розтину тіла. Так, за словами доповідачів, розтин не проводитиметься тільки тоді, коли в амбулаторній картці померлого є запис стану здоров’я зроблений дільничним терапевтом не пізніше ніж за місяць до настання смерті.

А це, за словами головного лікаря Калуської ЦРЛ Івана Красійчука, зобов’яже людей літнього віку більш уважніше відноситися до власного здоров’я, щоб в майбутньому не створювати неприємності своїм родичам. Щодо фінансової сторони питання, то за словами судмедексперта процедура розтину є безкоштовною. Щоправда люди, які нещодавно зіткнулися з такою проблемою заявляють, що на сьогоднішній день розтин тіла померлого коштує 1200 гривень. Проте ці слова спростувала судмедексперт, яка повідомила, що такою може бути плата за санітарні послуги, проте аж ніяк не за розтин. А от які саме санітарні послуги обійдуться в таку доволі кругленьку суму, доповідач, посилаючись на некомпетентність в цьому питанні, не змогла сказати: Ще однією проблемою буде доставка померлого на розтин, адже у документах йдеться, що ці функції покладені на органи місцевого самоврядування і наразі міська влада розглядає можливість придбання для комунальної ритуальної служби спец автомобіля, а от саме транспортування оплачуватимуть знову ж таки родичі. Щодо одиноких чи соціально-незахищених людей то ці витрати, скоріш за все, візьме на себе влада.

 

КАЛУШ ФМ 0


Коментарів: 8

 • Speranza (20:11 22/12/2011)
  Оцінка: +0 / -0 | [IP: 151.81.195.34]

  Це повний маразм...

  Навіщо робити стільки розтинів?

  Ці нові правила, як і більшість, що робиться в Україні, ніякої користі не принесуть, тільки купу ускладнень родичам, які і так втратили близьку людину. Це призведе до взяток, підробок документів (медичних карток) і викидання грошей на вітер. А що це означає - смерть поза місцем проживання? Хтось аналізував, яке навантаження впаде на паталогоанатома? І як робити в селі? Бо досі, якщо померла стара людина в селі, тіло мили, одягали і т.д. А тепер, як чоловік помер на городі, то там і залишати на день-два до приїзду експертної групи? І хто та за чиї гроші буде возити з сіл на розтин?

  Достойної зарплати та пенсії немає, на лікування грошей немає, а на таке безглузддя знайдуть?

  Хто ж такі правила придумав? Може най спачатку влада їх випробує на собі?

 • Speranza (12:41 24/12/2011)
  Оцінка: +0 / -0 | [IP: 151.81.223.205]

  В черговий раз переконуюсь- ми, українці, дивна нація. Коли стосується ідеологічних питань, як то памятник Пушкіну, - жвава дискусія, море коментарів, заяви політичних партія. А коли йдеться про дурнуваті правила,що ускладнять нам життя, - тишина як на цвинтарі. Дехто подумав, що його це не стосується, дехто перебрав в думці знайомих медиків та міліціонерів, що за скромну винагороду вирішать проблеми. Отак і живем серед корупції та абсурду...

  Агов, речники політичних партій, панове депутати та пане Міський Голово, коли почнете захищати інтереси громади і зробите кроки до відміни цього рішення?

 • DVania (18:45 24/12/2011)
  Оцінка: +0 / -0 | [IP: 194.44.48.145]

  Це повний брєд,в мого знайомого є бабця 96 років.Живе на львівщині на хуторі,це виходить що як вона помре(дай Бог їй ще здров'я і років)то поки на той хутір мєнти доберуться то бабця має так і лежати,а якщо літо і жара 30???а потім її ще везти на розтин!!!Дебіли могли таке придумати,люди та хватить вже тих дятлів терпіти,пора їх гнати, чого дочекємся ?податків на повітря!!!GanbaGanbaGanba

 • español (13:44 25/12/2011)
  Оцінка: +0 / -0 | [IP: 87.221.251.82]

  як ви не розумієте це ж живі бабки з мертвих людей а чиновникам наплевать з кого їх брати Ganbaз живих чи мертвих головне бабки та щоб вони суки подавилися тими грошима заробленими на людському горі GanbacrazyGanbaGanbaGanbaGanbaGanbaGanbaGanbaGanbaGanbaGanbaGanbaGanbaGanbaGanbaGanbaGanbaGanbaGanbaGanbaGanba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • LEB (13:24 26/12/2011)
  Оцінка: +0 / -0 | [IP: 46.149.188.54]

  Чи справлятиметься вона фізично зі своїми обов’язками наразі залишається загадкоюcrazyGanbaGanbaGanbaGanbaGanbaGanba

 • Speranza (23:29 26/12/2011)
  Оцінка: +0 / -0 | [IP: 151.82.203.60]

  Чомусь згадала, що в переліку діл милосерддя, які має чинити кожен християнин, сьомим є померлого поховати. І в Біблії, коли є згадна про Страшний суд, то на ньому будуть питати не хто як молився, постив та до церкви ходив, а які діла милосерддя чинив: голодного нагодував, спраглого напоїв, нагого одягнув, подорожнього прийняти, хворого та ув"язненого провідати, померлого поховати.

  Навіть з цієї точки зору наша влада є немелосердна та безбожна.

  Цікаво, яка думка з цього приводу в церкви?

 • Миротворець (00:13 12/01/2012)
  Оцінка: +0 / -0 | [IP: 94.178.133.146]

  не такий страшний пан, як його холопи. Викручі та перевертні.

  ЗАКОН УКРАЇНИ

  Про поховання та похоронну справу

  Стаття 6. Право громадян на поховання їхнього тіла та волевиявлення про належне ставлення до тіла після смерті

  Усі громадяни мають право на поховання їхнього тіла та волевиявлення про належне ставлення до тіла після смерті. Волевиявлення про належне ставлення до тіла після смерті може бути виражене у:

  згоді чи незгоді на проведення патолого-анатомічного розтину;

  згоді чи незгоді на вилучення органів та/або тканин тіла;

  побажанні бути похованим у певному місці, за певними звичаями, поруч з певними раніше померлими чи бути підданим кремації;

  дорученні виконати своє волевиявлення певній особі;

  іншому дорученні, що не суперечить законодавству.

  Контроль за виконанням волевиявлення громадян про належне ставлення до їхнього тіла після смерті в частині щодо згоди на проведення патолого-анатомічного розтину, на вилучення органів та/або тканин тіла здійснюється згідно з законодавством відповідними органами виконавчої влади та виконавчими органами сільських, селищних та міських рад у межах їх повноважень.

  Виконання волевиявлення громадян про належне ставлення до їхнього тіла після смерті в частині щодо кремації тіла, поховання в іншому населеному пункті здійснюється відповідно до закону.

  Дії щодо тіла померлого повинні здійснюватися в повній відповідності з волевиявленням померлого, якщо не виникли обставини, за яких виконання волевиявлення померлого неможливе.

  У разі якщо відсутнє волевиявлення померлого, вилучення органів та/або тканин тіла здійснюється з дозволу чоловіка, дружини, близьких родичів (батьків, дітей, сестри, брата, діда, баби, онуків), іншої особи, яка взяла на себе зобов'язання поховати померлого та має відповідне свідоцтво про смерть.

  То ж, панове, вивчатимемо закони!

  • sashko (15:32 13/03/2012)
   Оцінка: +0 / -0 | [IP: 212.86.250.19]

   пане Миротворець. Перечитайте останній абзац. навіть останнє речення. це і є їхня "лазєйка". людину не поховають без свідоцтва про смерть, а його не видадуть без експертизи (розтину). єдиний вихід - написати заповід, щоб не робився розтин і якомога швидше поховали...crazy

  Залиште свій коментар!

  Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

  Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

  (обов’язково)


  Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
  Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.