Учні недільної школи в Калуші пройшли «Стежками захисників України»

Категорія: СоціумПереглядів: 545

День Конституції України є одним із головних державних свят нашої країни. І це єдине державне свято, що закріплене в самій Конституції.

Щороку День Конституції в Україні відзначається 28 червня, оскільки в цей день 1996 року Верховна Рада ухвалила основний закон країни – Конституцію. Також, згідно з Указом президента України від 22 червня 1994 року в останню неділю червня відзначають День молоді.

На честь цих дат учителі, учні та батьки недільної школи Церкви Різдва Пресвятої Богородиці та настоятель Федір Мороз та вчителька недільної школи Наталія Мельник організували туристичний похід, повідомляє «НК» з посиланням на "Вікнам".

Подорож вибрали не далеко – до Підгірок. Маршрут, який назвали «Стежками захисників України», проклали такими локаціями: символічна могила Січовим Стрільцям – ЗОШ І-ІІ ступенів №8 – меморіальна дошка захиснику України Богдану Гавриліву – Будинок культури ім. Антіна Могильницького – братська могила воїнам УПА на цвинтарі – криївка «Черемоша» – джерело Богуна.

І хоч подорож довелось скоротити через погодні умови, учні недільної школи ознайомилися з історією рідного краю, біографіями героїв минулого та сучасності. Наталія Мельник акцентує:

"Патріотизм складає найважливішу основу виховання молоді і виступає суттєвим мотивом для саморозвитку, зокрема, і в духовній сфері. Тому, важливо щоб діти не тільки вивчали історію з підручників, а могли відчути атмосферу часу, побувавши на місці, що пов’язано з певними історичними подіями. На наших теренах – це криївка «Черемоша», що розміщена в районі ЦРЛ. Тут, у криївці, загинули шестеро бійців УПА в нерівній битві з ворогами".

Учні недільної школи завершили маршрут коло гранітного хреста, що поряд з криївкою.

Настоятель Церкви Різдва Пресвятої Богородиці о. Федір Мороз прочитав молитву в пам’ять про героїв-підпільників, що віддали свої молоді життя за нашу свободу у далекому 1945-му. Пам’ятати історію рідного краю, шанувати подвиги старших поколінь, вчитись на прикладах минулого, щоб боронити кордони нашої рідної України та впевнено іти в майбутнє – про це йшлося у зверненні священника до дітей та молоді.

А потім був відпочинок у лісі: ватра, розповіді про партизанські стежки, веселі естафети, ігри, змагання, майстер-класи, а ще – смачні грінки на вогні.

Нафтохімік 0


Коментарів: 3

 • Анонім (09:47 30/06/2020)
  Оцінка: +0 / -0 | [IP: 217.12.223.227]

  хі, хі, в вільній україні тотальна мозгопромивочна пропаганда для созданія пушечного м"яса - конституція це дітятка рулон віп-олігархічного туалетного паперу - упа це не захисники україни, це бандити і сепаратисти - в далекому 1945 ніякої україни не існувало - панотець розказав "історію рідного краю" - як клятий сралін окупував малопольщу, вигнав поляків, набудував квартір і переселив рагулів з засраних сіл в калуш? або як його угкц вітала гітлера, або про те що керівник угкц був поляк а не українець? чисто аби "впевнено іти в майбутнє" - дітятка мають знати своє справжнє майбутнє, а не попівську пропаганду.

 • Читаченко (20:45 02/07/2020)
  Оцінка: +0 / -0 | [IP: 176.120.106.194]

  Не все так песимістично!

  Завдання будь-якої влади в будь-якій країні - виховати патріотичне нове покоління.

  Потрібно розумно балансувати - приховати чорні сторінки, і акцентуватися на позитивних досягненнях.

  Чорні сторінки були і будуть в кожній державі.

  Геноцид в Туреччині і Камбоджі, знищення індіанців в Америці, колонізація народів Сибіру, Африки, Індокитаю, комуністичні голодомори в Україні і Поволжі,...

  Перелік безкінечний, на жаль.

  Але життя там продовжується, така логіка людства і історії.

  І акцкетуватися лише на ньюансах історії України - примітивно і незбалансовано.

  • ЯЯ (22:34 04/07/2020)
   Оцінка: +0 / -0 | [IP: 188.163.29.27]

   Бобіку,у тебе,що,нове паганяло та стилістика-амплуа?

  Залиште свій коментар!

  Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

  Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

  (обов’язково)


  Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
  Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.