У Кропивнику за 300 метрів від будинків утворилося провалля

Категорія: ІнфраструктураПереглядів: 573

Про утворення провалля Калуську міську раду повідомив в.о. старости Кропивницького старостинського округу Михайло Барнич.

За дорученням міського голови Ігоря Матвійчука 28 вересня відбулась нарада під головуванням першого заступника міського голови Галини Романко, на якій заслухали питання просідання земної поверхні в с. Кропивник Калуської міської ОТГ.

У зону просідання потрапили земельні ділянки, які використовувались мешканцями села для ведення сільського господарства. Відстань до найближчої житлової забудови становить орієнтовно 300 метрів, повідомляє управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради.

Мульда просідання утворилась на дорозі, наповнилась прісною водою атмосферного походження, контакту з розсолами підземних горизонтів відпрацьованих шахт, імовірно, не має. Вирішення даної ситуації є надзвичайно важливим та потребує детального вивчення із залученням науково-дослідних інститутів.

Цього ж дня здійснили виїзд в с. Кропивник для обстеження зони просідання та визначення кількості реперних знаків, які необхідно встановити та включити в систему моніторингу для вивчення процесів просідання та прогнозу негативних процесів на даній ділянці.

Управлінню будівництва та розвитку інфраструктури міської ради доручили проконсультуватися з представниками науково-дослідних інститутів щодо визначення кошторисної вартості робіт проведення геофізичних досліджень та підготувати пропозиції на розгляд міського голови.

Як уже повідомлялося раніше, Калуській міській раді у 2020 році з обласного екологічного фонду виділили 176,473 тис. грн на «Запровадження екологічного моніторингу стану довкілля, контролю засоленості поверхневих і підземних вод, атмосферного повітря, зон просідань та гірничих розробок на території гірничо-хімічних підприємств міста Калуш та сіл Сівка-Калуська і Кропивник».

Виконавець екологічного моніторингу ТОВ «Ноосфера Групп» завершило роботи та надало звіт про результати екологічного моніторингу стану довкілля, контролю засоленості поверхневих і підземних вод, просідання земної поверхні на території Калуської міської ОТГ у порівнянні з 2019 роком, а також повідомило про зруйновані та пошкоджені свердловини і реперні знаки.

Звіт про проведення екологічного моніторингу оприлюднено на офіційному сайті Калуської міської ради.

КАЛУШ ФМ 5


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.