У Калуші посилюють протиепідемічні заходи

Категорія: ВладаПереглядів: 175

13 березня в Калуші відбулося чергове позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуації, на якому обговорили стан санітарно-епідемічної безпеки населення Калуської міської об’єднаної територіальної громади та комплекс заходів, які покликані попередити поширення коронавірусної інфекції.

 

Як ішлося на засіданні комісії, всі раніше затверджені заходи залишаються актуальними, але до них додали нові. Крім того, в середу епідемія коронавірусу була визнана надзвичайною ситуацією природного характеру на державному рівні, а отже це дало можливість жорсткіше реагувати на можливі випадки порушень.

Станом на 13 березня в Калуші немає випадків коронавірусної інфекції, а робота ведеться в напрямку підготовки медичних закладів міста, посилення заходів безпеки у місцях скупчення людей, інформуванні громадян про необхідність дотримання правил гігієни та поведінки у випадку підозри коронавірусної інфекції тощо.

Як повідомив завідувач Калуського міськрайонного відділу Державної установи «Івано-Франківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» Богдан Пеленичка, за два дні від часу останнього засідання комісії відбулися серйозні зміни. В Україні вже не один, а троє хворих на коронавірусну інфекцію. У ці дні фахівці лабораторного центру проводять семінари і навчання медперсоналу щодо розпізнавання коронавіруусної інфекції, алгоритму дій та захисту. Також відбуваються наради за участі влади, перевізників, яким роз’яснюють, як проводити дезінфекцію транспортних засобів тощо. Крім того, лабораторний центр має достатню кількість засобу для дезинфекції та на звернення закладів культури, перевізників тощо тут консультують щодо його правильного застосування.

Підготовка Калуської ЦРЛ, за словами керівника медзакладу Івана Красійчука, відбувається в двох напрямках: навчання персоналу та поліпшення матеріально-технічної бази. 13 березня лікарня отримала першу партію — 50 захисних костюмів із замовлених 100. Також закупили 15 тисяч пар рукавичок. Уже замовили апарат штучної вентиляції легень, два кардіомонітори, два парогенератори для знезараження повітря та 500 експрес-тестів. Для закупівлі обладнання і тестів міська рада днями виділила Калуській ЦРЛ додаткових понад 1 млн гривень.

Щодо міського центру первинної медико-санітарної допомоги, то тут, як повідомив його директор Михайло Гаврилишин, уже закупили засоби для захисту медперсоналу і дезинфекції на 85% суми, яку виділила міська рада в лютому (280 тис. гривень) і замовили ще. Усіх працівників забезпечили масками-респіраторами. Також поліклініка замовила знезаражуючий розчин для генератора холодної пари. За словами Михайла Гаврилишина, він у вигляді аерозолю може проникати у всі шпарини та місця, які важко дезінфікувати в інший спосіб. Керівник міського центру первинної медико-санітарної допомоги запропонував комісії створити резервний фонд: ситуація є непростою і затяжною.

Михайло Гаврилишин відзначив і те, що у поліклініці зменшився потік відвідувачів: інформаційна компанія та поради хворим із ознаками респіраторної інфекції та температурою викликати лікаря додому дають результати. Крім того, в Калуші поменшало випадків ГРВІ: за останню добу звернулися 70 осіб і в жодного пацієнта не було підозри на коронавірусну інфекцію.

Головний лікар Калуської станції швидкої медичної допомоги Василь Романюк повідомив: медикам уже передали захисні маски-респіратори (їх благодійно міській владі передав калушанин), а також замовили 10 багаторазових захисних костюмів (зараз «швидка» має три такі костюми). Прокоментував Василь Романюк і виїзд «швидкої» до двох осіб з підозрою на зараження коронавірусом 11 березня. Нагадаємо, йшлося про те, що «швидка» до пацієнтів добиралася надто довго. За словами Василя Романюка, коли в Калуші була диспетчерська служба, реагування було швидшим. Однак тепер є централізована диспетчерська служба в обласному центрі. Відтак, на перший виклик диспетчер скерував калушанина до сімейного лікаря. «Швидку», за наполяганням пацієнта, після другого виклику відправили пізніше. Крім того, медпрацівникам ще потрібен був час, щоб підготуватися до такого виклику, адже вони працювали в захисних костюмах.

А головний лікар Калуської районної лікарні Микола Гудим повідомив, що на момент шпиталізації двох пацієнтів з підозрою на коронавірусну інфекцію лікарня мали три експрес-тести, два з яких використали: підозра на підтвердилася. Зараз очікують підтвердження з вірусологічної лабораторії в Івано-Франківську. Також у лікарні запровадили цілодобове чергування водія, щоб оперативно доставляти відібрані у пацієнтів з підозрою на коронавірус аналізи в обласний центр, рентгенолога та інших. У цілому матеріальне забезпечення районної лікарні поступається міським закладам: тут на підготовку виділили всього близько 64 тис. гривень. Лікарня має старі запаси протичумних костюмів, закупили ще два таких костюми. А окрім того — 30 експрес-тестів і 77 респіраторів-масок (при цьому їх потрібно 82 штуки на день). А за 150 тис. гривень, які районній лікарні виділив міський бюджет, та 49 тис. гривень від Войнилівської ОТГ закуплять кисневі маски для палати інтенсивної терапії інфекційного відділення.

Також, як повідомив Микола Гудим, спільно з районною радою підготували звернення до сільських рад і об’єднаних територіальних громад району про виділення для потреб лікарні фінансової підтримки. Попередньо громади пообіцяли виділити 277 тис. гривень (з них Войнилівська ОТГ свої 49 тис. гривень вже виділила). А міський голова Ігор Матвійчук, у свою чергу, зазначив: прикро, що в такій ситуації районний бюджет зовсм не виділяє коштів.

Командир громадського формування «Міська варта» Михайло Бабійчук повідомив про посилений варіант служби. А саме: четверо працівників міської варти забезпечують пропускний режим у Калуській ЦРЛ, ще двох виділили на допомогу поліції. Також міська варта чергує на ринках міста. Працівники підрозділу відвідали два популярні заклади громадського харчування — тут про заходи безпеки знають. Але працюють у звичному режимі, зокрема, заплановані кілька бенкетів. Нагадаємо, у Калуші заборонені зібрання чисельністю понад 60 осіб, а їхнім учасникам потрібно пройти термометрію. А оскільки тепер є не лише рішення міської комісії, а й обласної та на рівні держави, то міський голова доручив поліції спільно з міською вартою контролювати дотримання режиму карантину та притягати порушників до відповідальності.

Як виявилося, більшість перевізників на міських і приміських маршрутах загального користування Калуської ОТГ ігнорують рішення комісії від 11 березня, та не проводять дезинфекцію транспортних засобів. Про це повідомив начальник управління економічного розвитку Юрій Соколовський. Так, управління звернулося до перевізників, щоб ті надали копії своїх розпорядчих документів про проведення дезинфекції. Такий документ надав лише один перевізник — Калуське АТП. Також управління створило робочу групу, яка перевіряє дотримання режиму дезинфекції в транспортних засобах. Оприлюднені підсумки перевірки, яка відбулася вранці 13 березня: у восьми з перевірених автобусів були ознаки прибирання, два — перебували в незадовільному санітарному стані і лише в одному автобусі були сліди вологого прибирання та відчувався запах дезинфікуючого засобу. Причому, і найкращий у плані санітарного стану, і найгірший автобуси, як зазначив Юрій Соколовський, належать одному перевізнику.

Станом на 13 березня дезинфекцію проводить Калуське АТП. Також засіб для дезинфекції закупив «Калуштранс». Міський голова доручив робочій групі проводити щоденний моніторинг транспортних засобів, а у випадку відсутності обов’язкової дезинфекції звертатися до правоохоронних органів. Загалом управління економічного розвитку вже проінформувало понад 100 суб’єктів господарювання про рішення, які потрібно виконувати для попередження поширення коронавірусної інфекції.

У закладах освіти міста під час вимушених канікул також проводять посилене прибирання та дезинфекцію. Як зазначила начальник управління освіти Ірина Люклян, скасовано або перенесено всі масові заходи. Дистанційне навчання мають другий і десятий ліцеї, а решту закладів загальної середньої освіти міста, за словами Ірина Люклян, доопрацьовують свої положення по дистанційному навчанню та впровадять його найближчим часом.

Начальник управління сім’ї,молоді, фізкультури і спорту Михайло Клим повідомив, що припинені заняття в спорткомплексі «Сокіл» і Льодовій арені. Причому, це стосується не лише дітей, але й дорослих груп. 22 березня у Калуші запланований матч чемпіонату України з футболу та можливий матч із баскетболу. Поки що їх не скасували, проте відбуватимуться вони без глядачів.

Рішення комісії від 13 березня містить наступні пункти:

постійний  моніторинг епідемічної ситуації; доручення поліції і прокуратурі опрацювати питання про посилення відповідальності за приховування або перекручування інформації про випадки інфекційних хвороб, за ухилення від лікування чи самовільне залишення місця обсервації; обмеження культурних, політичних, релігійних, соціальних та інших заходів; посилений контроль за закладами громадського харчування, розважальними закладами, спортивно-оздоровчими комплексами тощо.

Також до стабілізації ситуації скасовано особисті прийоми громадян в усіх органах Калуської міської ОТГ, а комунікація між посадовцями максимально відбуватимуться у телефонному або режимі відеоконференцій.

Богдана ТИМЧИШИН, журналістка

ВІКНА 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.