У Хотіні шукали квітку папороті. ФОТО
6 липня у житловому масиві "Хотінь", що у Калуші, відбулося театралізоване обрядове дійство «Ой, на Івана, на Купайла». Захід відбувся за підтримки Управління культури, національностей та релігій Калуської міської ради.
Свято розпочалося о 17.00 біля Лімниці. Хлопці встановили біля річки обрядові фігури — Марену та Купала. Їх виготовляли тут же, біля Лімниці, а увечері спалили.
Тут же працювала художня майстерня від працівників Музейно-виставкового комплексу.
Свято Івана Купала — це фестиваль самодіяльних колективів співу та танцю міста Калуша, який традиційно проходив у міському парку. Цього року вперше його провели у житловому масиві Хотінь на березі річки Лімниця.
Свято організував клуб ж\м «Хотінь». У цьому житловому мікрорайоні багато старожилів ще пам,ятають, як святкували обрядове свято наші пращури.
Здалека чутно музику. На березі річки — намети. В них — зібрані трави та квіти, з яких будуть плестися вінки. Їх збирали дівчата та хлопці у неділю.
17.00. Свято розпочинається. Виступає ансамбль «Карамболь». Чоловіки грають на народних українських інструментах. Виконують пісню «Нині мами нема». Після цього лунає пісня «Чорноморець», співає аматорський вокальний ансамбль «Дар», Анастасія Терещенко, Аліна Мандрик, Ірина Ящишин, фольклорно-обрядовий ансамбль «Оберіг» та інші учасники.
— Як виявилося, біля річки організувати свято навіть простіше, ніж у парку, — каже керівник фольклорно-обрядового ансамблю «Оберіг» Тетяна Кіт. — Люди хотіли свята саме у такому форматі — з українською музикою, співами, танцями. Вони прийшли до річки і почувалися вільніше, самі хотіли бути учасниками дійства. Дівчата назбирали квітів. Люди поступово приєднували, почали самі плести вінки.
Після концерту пускали вінки на воду. Ватру запалили раніше, ніж планували, бо людям дуже не терпілося плигати через вогонь. Потім — танцювали, стрибали через багаття.
Спочатку було небагато людей. Через дві години після початку зібралися поціновувачі обрядових традицій з усього калуша. За словами Тетяни Кіт, на дорозі навіть утворився затор.
Театр «Оберіг» наперед готувався до свята.
— Я сказала хлопцям і дівчатам: важливо не те, що ви будете говорити, а те, як ви будете поводитися. Люди дивляться на ваші обличчя, рухи, жести, і вже тоді вірять вам, або ні, — зізнається Тетяна Кіт.
Народні гуляння продовжувалися у Хотіні до півночі, а дехто залишався шукати «квітку папороті» до ранку.
ВІКНА 2
Залиште свій коментар!
Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Коментарів: 1
Особливою прикрасою свята була пісня "Путін ху...." Така собі перекличка під місяцем