У Бережниці блискавка влучила в дерево

Категорія: АкціїПереглядів: 1848

1 серпня о 21:44 внаслідок удару блискавки у селі Бережниці Калуського району загорілося дерево. Існувала загроза перекидання полум’я на поруч розташованій оборіг із сіном. О 22:27 пожежно-рятувальний підрозділ 6-ї Державної пожежно-рятувальної частини Калуша локалізував пожежу, а о 22:28 — ліквідував. Про цей деться в повідомленні Калуського районного управління ГУ ДСНС в Івано-Франківській області, інформують "Вікна".

По шляху найменшого електричного опору блискавка проходить в стовбурі дерева. Виділяється велика кількість тепла, вода перетворюється на пару, яка розколює ствол дерева або частіше відриває від нього ділянки кори, показуючи шлях блискавки. Сухі дерева від удару блискавки спалахують.

Якщо ви перебуваєте в будівлі під час грози:

Тримайтеся подалі від вікон. Вимкніть побутову техніку. Не користуйтесь телефоном (ні мобільним, ні стаціонарним). Уникайте проточної води з-під крана. Якщо ви перебуваєте під час грози на відкритій місцевості: Постарайтеся дістатися до безпечної будівлі або транспортного засобу (навіси для пікніків, землянки і альтанки НЕ БЕЗПЕЧНІ). Уникайте високих ділянок землі, водойм, високих ізольованих дерев і металевих предметів, таких як паркани або трибуни. Якщо ви перебуваєте на воді, негайно прямуйте до берега і шукайте притулок.

Якщо ви помітили, що хтось вражений блискавкою:

Зателефонуйте в «ввидку допомогу» або Екстрену службу 112. Після отримання повідомлення слід повідомити причину виклику, адресу, по якій потрібна допомога, а також прізвище, ім'я та номер телефону особи, яка звернулася в службу 112.

Якщо вотерпілий отримав удар електричним струмом, то може отримати опік або інші травми.

Люди, уражені блискавкою, не зберігають електричний заряд і не несуть небезпеки для оточуючих.

Надайте першу допомогу. Якщо серце перестало битися, навчена людина може зробити серцево-легеневу реанімацію.

ВІКНА 2


Коментарів: 1

 • яя (13:53 03/08/2021)
  Оцінка: +0 / -0 | [IP: 188.163.29.44]

  Кінь переїхав тов. О Бендера Тов. О Бендер відбувся легким переляком

  Залиште свій коментар!

  Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

  Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

  (обов’язково)


  Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
  Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.