Підйом затворів необхідний, щоб повеневі води не розмили дамбу

Категорія: ІнфраструктураПереглядів: 1321

Тема підняття затворів на Чечвинському водосховищі, незважаючи на офіційну інформацію про те, що такі дії персоналу гідротехнічної споруди не впливають на підняття рівня води в річках, продовжує обговорюватися людьми, породжуючи різноманітні чутки та домисли.

Зважаючи на таку ситуацію і з метою допомогти мешканцям Калуша, сіл району її зрозуміти, ми звернулися до колишнього начальника цеху водопостачання та каналізації (очолював його в період 1999-2011 рр.), в структурі якого знаходиться Чечвинське водосховище, Василя Дзудзила, аби він уже не як посадовець, а пересічний калушанин поділився своїми думками з цього приводу.

– Не вдаючись у подробиці особливостей експлуатації гідротехнічної споруди на Чечвинському водосховищі, – розповідає Василь Михайлович, – хочу відзначити, що при повені водосховище працює за принципом сполучених посудин: скільки води у неї поступає – стільки й виходить, тобто із водосховища, і жодної краплі більше… На деякий час водосховище може навіть зменшити руйнівну силу повеневих вод. Але підняття рівня води у водосховищі вище 365 метрів над рівнем моря категорично заборонено відповідними державними документами. Зрештою, цього не можна допустити тому, що це загрожує прориву дамби. У той же час підняття затворів на водосховищі проводиться поступово і регулюється так, щоб забезпечити рівень води згідно з регламентними нормами.

Звинувачення на адресу керівництва нафтохімічного підприємства, персоналу цеху з боку представників влади міста, комунального підприємства «Водоканал», а нині «Водотеплосервіс», представників громадськості лунали постійно протягом всього періоду експлуатації Чечвинського водосховища, тобто ще з 60-х років минулого століття. З цього приводу я вже неодноразово радив усім, щоб замість  цих звинувачень вони подумали б над можливістю впровадження  додаткових протиповеневих заходів на існуючих нині водозаборах.

І насамкінець. Хто не був на гідротехнічній споруді Чечвинського водосховища в період підйому затворів під час пропуску повеневих вод, той не бачив і не зрозуміє того, з якою відповідальністю ставиться його експлуатаційний персонал до виконання цих робіт і яка  часто небезпека їм тоді  може загрожувати.

Записав Степан Василів.

 

Нафтохімік 6


Коментарів: 4

  • yurko (09:20 26/06/2020)
    Оцінка: +1 / -0 | [IP: 93.170.118.160]

    А ще калушани (особливо ті, у першому поколінні) масово плутають Сівку і Млинівку. Відповідно відсотків 80 свято переконані, що підняття затв

    • Анонім (13:17 26/06/2020)
      Оцінка: +1 / -1 | [IP: 217.12.223.227]

      чисто любопитно вуйку, а яка різниці між калушанами 1-го і N-го покоління? було би інтересно взнати що робили калушани N-го покоління тоді кол

      • ББА (16:48 26/06/2020)
        Оцінка: +4 / -2 | [IP: 79.75.59.152]

        деякі "калушани" будь якого покоління мали можливість народитись в Калуші і зараз сидять десь скрєпніх ібінях кацапєє і обсирають українц

        • ЯЯ (00:35 29/06/2020)
          Оцінка: +0 / -4 | [IP: 188.163.29.27]

          Людською мовою,що, слабо писати

    Залиште свій коментар!

    Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

    Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

    (обов’язково)


    Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
    Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.