Пам'ятку архітектури продали незаконно?
За повідомленням прес-служби прокуратури Івано-Франківської області, прокуратурою міста Калуша порушено кримінальну справу за фактом порушення вимог законодавства у сфері приватизації.
Зокрема перевіркою встановлено, що посадовими особами Калуської міської ради в порушення вимог Законів України "Про охорону культурної спадщини", "Про тимчасову заборону приватизації пам'яток культурної спадщини" незаконно виставлено на аукціон та реалізовано приміщення адміністративної будівлі, яка є пам'яткою архітектури. Внаслідок таких злочинних дій службових осіб Калуської міськоїради територіальній громаді м. Калуша завдано збитків на суму понад 340 тис. грн. Наразі за вказаним фактом проводиться досудове слідство.
Прокоментувати дії прокуратури м. Калуша редакція попросила заступника голови Фонду комунальної власності територіальної громади Калуша Івана Шуляра та прокурора Калуша Василя Федоровича.
— Справа в тому, що коли Калуська міська рада приймала рішення про приватизацію адміністративного будинку №8, що на майдані Шептицького, ніхто з депутатів не знав, що згідно із Законом України "Про тимчасову заборону приватизації пам'яток культурної спадщини", прийнятим Верховною Радою 1 лютого 2005 року і підписаним тодішнім Президентом Віктором Ющенком, цей об'єкт не підлягає приватизації, - повідомив Іван Васильович. — Прийняття згаданого рішення і продаж об'єкта відбувались у 2007 році. У зв'язку з прийняттям 23 вересня 2008 року Закону України "Про перелік пам'яток культурної спадщини" Закон "Про тимчасову заборону приватизації пам'яток культурної спадщини" було визнано таким, що втратив чинність.
До речі, протягом всього цього часу чомусь мовчала прокуратура і лише недавно порушила кримінальну справу. Виникає питання: чому вона це не зробила відразу, як тільки Калуською міськрадою було прийняте таке рішення?
Щоб знайти відповідь на це запитання, кореспондент "КН" звернувся безпосередньо до нинішнього прокурора м. Калуша Василя Федоровича. - Чому прокуратура відразу не зайнялась перевіркою щодо законності приватизації адміністративної будівлі, що на майдані Шептицького, 8, я не знаю, оскільки на той час не працював у Калуші, - відповів Василь Богданович. — Порушення щодо приватизації цього об'єкта я виявив після призначення мене на посаду прокурора. Прокуратурою Калуша в порядку здійснення правозахис- ної діяльності було проведено перевірку дотримання вимог законодавства у сфері приватизації. В результаті встановлено, що рішенням Калуської міської ради № 243 від 28 лютого 2007 року було визначено перелік об'єктів нерухомого майна, які підлягають приватизації у 2007 році шляхом аукціону. У цей перелік об'єктів для приватизації було включено приміщення ад- мінбудівлі, що на майдані Шептицького, 8, яке є пам'яткою архітектури. Посадові особи Калуської міської ради, знаючи про це, а також про те, що з 1 лютого 2005 року набрав чинності Закон України "Про тимчасову заборону приватизації пам'яток культурної спадщини", діючи у
порушення вимог п. 2 ст. 6 та ст. 18 Закону України "Про. охорону культурної спадщини", без погодження органу охорони культурної спадщини та без укладення охоронного договору з метою збереження оудівлі винесли приміщення ад м і н буд і в лі на аукціон, у результаті чого 5 червня 2007 року пам'ятка архітектури вартістю 341148 грн. була реалізована приватному підприємцю.
Внаслідок таких неправомірних дій службових осіб Калуської міської ради пам'ятка архітектури упродовж тривалого часу не ремонтувалась та не експлуатувалась, і на даний час перебуває в аварійному стані.
Дмитро Андріїв. "Калуський нафтохімік"
Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.