Операції на серці будуть безкоштовними тільки для мешканців Калуша

Категорія: Мер міста -> Комунальні господарстваПереглядів: 1159

Згідно із ідеєю міського голови Ігоря Насалика, Калуш має придбати агіографічну систему для проведення операцій на серці. Такі хірургічні втручання будуть безкоштовними тільки для мешканців міста. За обладнання вартістю 13 млн. гривень місто сплачуватиме упродовж 2-2,5 роки.

Депутати міської ради внесли зміни до бюджету міста. А саме — на 3,5 млн. гривень збільшили очікувані надходження до загального фонду від орендної плати за землю та на 7 млн. гривень — надходження по спеціальному фонду від продажу землі. Крім того, на 2 млн. гривень зменшили видатки по управлінню будівництва і розвитку інфраструктури Калуської міської ради. Зате на 13 млн. гривень збільшили видатки для Калуської ЦРЛ. За ці кошти міська влада планує придбати агіографічну систему, за допомогою якої у Калуші оперуватиметься на серці.

—2 місяці тому я розмовляв із обласним кардіохірургом, а також із нейрохірургом — жінкою, яка займається операціями на судинах. Вони обоє погодилися працювати у Калуші, — зазначив міський голова Ігор Насалик. — Обладнання по держзакупівля коштує 22 млн. гривень, а ми знайшли за 13 млн. гривень. Більше того: цей платіж нам погодилися розтермінувати на 2-2,5 роки. Операційна уже майже відремонтована.

За словами міського голови, місто фінансуватиме й додаткові витрати, пов’язані із проведенням операцій на серці — придбання матеріалів. Але, оскільки це — дорого, то безкоштовними хірургічні втручання будуть тільки для мешканців міста. Район у цьому випадку змушений буде шукати резерви, або ж мешканці Калущини платитимуть власним коштом. Завдяки агіографу можна оперувати не тільки на серці, але й проводити гінекологічні та урологічні операції.

Між тим, щоб придбати апаратуру, місто повинне оголосити тендер. Імовірно — формальний, адже постачальника обладнання визначено наперед.

За інформацією Вікон online, фірма, у якої місто має намір закупити обладнання — «Укрмед». Це - та фірма-постачальник, у якої Калуш закуповував томограф для Калуської ЦРЛ. Невідомо, чи зможе місто нині розрахуватися за апаратуру, коли бюджетна фінансова ситуація важча у рази. І як справлятиметься із фінансовим навантаженням, коли дороге придбання і згодом — витрати на операції «вимиватимуть» велику частку коштів міського бюджету.

Місто уже має негативний досвід судової тяганини за медичне обладнання, яке не змогло оплатити вчасно. Так, у 2008 році за кошти міського бюджету для міської поліклініки було закуплено медичний комплекс у складі комп’ютерного томографа, цифрової рентгенсистеми, мамографа, перетворювача та станції реконструкції, інжекторного шприца до томографа, стабілізатора напруги. Коштувало обладнання 5,2 млн. гривень. Згідно із угодою, місто мало повністю оплатити вартість апаратури, проте навіть через рік після придбання боргувало ще 3 млн. гривень. Фірма звернулася до суду і — виграла справу. Місто подало апеляцію. За час, доки тривала судова тяганина, місто все ж спромоглося виплатити вартість апаратури. Тільки надзвичайними зусиллями міська поліклініка не позбулася дороговартісної апаратури.

ВІКНА 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.